Wykładowcy

Ivo Locatelli

Ivo Locatelli

Znaczenia na arenie międzynarodowej już tradycyjnie dodaje wykładom i dyskusjom na festiwalu eBF uczestnictwo specjalistów z instytucji związanych z Unią Europejską. Konkretnie Ivo Locatello będzie reprezentować zespół, zajmujący się innowacjami i elektronizacją zamówień publicznych w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej dla rynku wewnętrznego, przemysłu, firm i SME’s, w której pracuje już od 2012 roku. Ma ogromne doświadczenie, ponieważ działa w Komisji Europejskiej od 1992 roku. Zajmował się między innymi regulacjami komunikacji elektronicznej i problematyką e-zdrowia.

Profil zawodowy

Róbert Obmaščík

Róbert Obmaščík

W procesy zakupowe dużych firm wtajemniczy nas również Róbert Obmaščík, który w czasie swojej barwnej kariery zawodowej przeszedł przez szereg stanowisk menadżerskich. Od 2013 roku pracuje w europejskim dziale zakupów spółki Pall International na stanowisku „Strategic Sourcing Manager“. Wcześniej zajmował się na przykład międzynarodową realizacją zamówień publicznych w spółce Lenovo, ale był również Dyrektorem ds. Zakupów w kopřivnickiej Tatrze czy Asystentem Dyrektora Generalnego wspólnych przedsiębiorstw w Europie Wschodniej w firmie Molex.

Profil zawodowy

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Tam, gdzie panuje chaos i brak reguł, pewnego dnia musi nastać porządek i systematyczność. W przeciwnym wypadku rozwój jest niemożliwy. Coś o tym wie Michal Kristiňák, prawnik, który posiada bogate doświadczenie zawodowe w dziedzinie logistyki i zakupów. W poprzednich latach był odpowiedzialny za rozwój zespołów zakupowych i prawnych w firmach energetycznych i gastronomicznych, jak na przykład Medusa Group, gdzie dzięki elektronizacji i centralizacji zakupów osiągnął wyraźne oszczędności. Obecnie pracuje na stanowisku „Procurement Managera” w spółce Amazon Fulfillment Slovakia.

Profil zawodowy

Angus McIntosh

Angus McIntosh

Wielu uczestników festiwalu zakupowego eBF bez wątpienia będzie zainteresowanych wystąpieniem, z którym do Ostrawy przyjedzie Angus McIntosh. Wcześniej Dyrektor Wykonawczy ds. Zakupów w spółce Mars Petcare i Dyrektor ds. Zakupów na rynek europejski w międzynarodowej firmie Beiersdorf, do której należą znane marki typu Nivea czy Labello. Należy do wagi ciężkiej w dziedzinie zakupów firmowych, a obecnie został niezależnym konsultantem, który pomaga firmom ulepszać ich źródła strategiczne oraz zdolności negocjacyjne.

Profil zawodowy

Timo Rantanen

Timo Rantanen

Jeśli chcecie dostać się do korzeni centralnego udzielania zamówień publicznych w Finlandii, za przewodnika wybierzecie sobie Tima Rantanenea, który jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. Na fińskim i międzynarodowym eProcuremencie zna się jak mało kto. Już w 2005 roku został Dyrektorem ds. Państwowego Udzielania Zamówień Publicznych w technologiach informacyjnych i komunikacyjnych. Swoim doświadczeniem dzielił się także w Chorwacji, Gruzji, Grecji, Macedonii czy Turcji za pośrednictwem OECD, Banku Światowego i Komisji Europejskiej. Teraz zajmuje się digitalizacją zamówień publicznych w fińskim rządzie.

Profil zawodowy

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Udało mu się zaktywizować e-sourcing w gigancie piwowarskim SAB Miller, która do tego roku była właścicielem pilzneńskiego Prazdroju. Na stanowisku „Head of Procurement Western&Central Europe“ Tomáš Veit odpowiada za lokalne zespoły i aktywności dotyczące zakupów w wybranych europejskich krajach. Zawodowo skupia się przede wszystkim na zwiększaniu efektywności lokalnych zespołów operacyjnych wraz z mierzeniem ich osiągnięć, wprowadzaniem jednolitej infrastruktury IT, rozwojem e-sourcingu oraz taktycznych aktywności „spot-buy”.

Profil zawodowy

Steve Robinson

Steve Robinson

Jeśli ktoś w wolnym czasie z entuzjazmem poświęca się trenowaniu piłki nożnej, jest jednocześnie obiecującym surferem i głównym gitarzystą basowym w zespole heavymetalowym, predestynuje go to zarówno do odnoszenia sukcesów w grupie, jak i osiągania indywidualnych celów. Takim człowiekiem jest Steve Robinson, od 2005 roku zarządzający zamówieniami publicznymi Rady Miasta Cardiff, gdzie udało mu się stworzyć wielokrotnie nagradzany zespół, uważany za wzór dobrych praktyk w dziedzinie udzielania zamówień publicznych w całej Walii.

Profil zawodowy

Dean Corbisiero

Dean Corbisiero

Zapalony podróżnik, miłośnik dobrego jedzenia i wina oraz utalentowany, choć trochę ekscentryczny, bramkarz – to Dean Corbisiero, skupiony na wprowadzaniu innowacji członek zespołu zamówień publicznych Rady Miasta Cardiff. Razem z zespołem w sektorze publicznym realizował projekty, które w Walii uważane są za pionierskie. W instytucji, która rocznie wydaje ponad 350 milionów funtów na zakup towarów, usług i prac, udało mu się za pomocą elektronizacji procesów wyraźnie obniżyć koszty, również w przypadku problematycznych usług, jak dowóz dzieci do szkoły czy zakwaterowanie seniorów.

Profil zawodowy

Ama Eyo

Ama Eyo

Regularną uczestniczką i jednym z ważnych zagranicznych wykładowców festiwalu zakupowego eBF stała się w ostatnich latach Ama Eyo. Dyrektor programowa magisterskich studiów prawniczych ze specjalizacją w prawie udzielania zamówień publicznych na Uniwersytecie Bangor w Walii. Z powodu dużego zainteresowania dziedziną pracuje również w brytyjsko-chińskim centrum badawczym, zajmującym się ustawami o udzielaniu zamówień publicznych oraz afrykańskim Dziale ds. Regulacji Zamówień Publicznych na Uniwersytecie Stellenbosh w Południowej Afryce.

Profil zawodowy

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Spokojnie możecie spotkać go wszędzie tam, gdzie chodzi o aktywne wsparcie i pogłębianie wiedzy w dziedzinie zamówień publicznych, elektronizacji i wykorzystywaniu eAukcji do oceniania ofert dostawców. Jan Zahálka jest prawnym ekspertem firmy Re-medical ze specjalizacją w służbie zdrowia, a głównie w porządku płatności i problematyce urządzeń medycznych. W ramach świadczenia usług doradczych dla usługodawców zaproponował i zrealizował „nowelizację użytkowników” ustawy o zamówieniach publicznych.

Profil zawodowy

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Być może zaskoczy, że domeną pracy Zdeňka Pytlíčka, który zajmował szereg stanowisk od handlowca aż po stratega, są wszelkie czynności związane z zakupami, przy których się „nie kupuje”. W spółce Innogy zajmuje się obecnie prawodawstwem związanym z handlem, procesami oraz systemami. Przykład? Od zeszłego roku wprowadza system, który umożliwia wstępną kwalifikację dostawców, w wyniku czego możliwe jest osiągnięcie dużych oszczędności przy budowie sieci gazowych. Wynoszą one 90 milionów euro rocznie.

Profil zawodowy

Daša Paláková

Daša Paláková

Dyrektorka Działu Zamówień Publicznych w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych z upodobaniem stwierdza, że gdyby wetknąć szpilkę wszędzie tam, gdzie miejsce pracy jej pracodawcy zgłasza zapotrzebowanie na kupno towarów, powstałby jeż w kształcie całej Słowacji. Wynika stąd, że specjalistyczna wiedza Dašy Palákovéj musi być ogromna i tak właśnie jest. W dziedzinie zamówień publicznych działa od 2006 roku i brała udział między innymi w pomyślnym wprowadzeniu projektu Elektronicznego systemu zamówień.

Profil zawodowy

Miloš Olejník

Miloš Olejník

Kiedy ktoś ma za sobą ponad dwadzieścia lat praktyki w międzynarodowych firmach typu Ikea, innogy czy Makro, może na konferencji zakupowej mówić dosłownie o podręcznikowych przykładach. Miloš Olejník, obecnie na pozycji Headquarter Procurement Leader w firmie HB Reavis, należy właśnie do tej kategorii doświadczonych profesjonalistów. Jest wielkim zwolennikiem elektronicznych zakupów i orędownikiem maksymalnej transparentności w procesie przetargowym.

Profil zawodowy

Zvonimir Jukić

Zvonimir Jukić

Zvonimir Jukić jako członek zespołu, który krok po kroku budował nowy system i ramę prawną, brał udział w rozwoju elektronicznego udzielania zamówień publicznych w Chorwacji. Ponownie po roku przyjedzie do Ostrawy Zagrzebiu, gdzie pracuje jako Kierownik Działu Prawno-Szkoleniowego w gazecie Národní noviny, a obecnie jest członkiem zespołu, zajmującego się rozwojem elektronicznych publikacji i e-przetargów. Podzieli się nowymi doświadczeniami zdobytymi w praktyce szkoleniowca.

Profil zawodowy

Jaroslav Kračún

Jaroslav Kračún

Specjalista prawa międzynarodowego, ustawodawstwa i innowacji w dziedzinie zamówień publicznych oraz wdrażaniu ich w Czechach i na Słowacji, przywiezie do Ostrawy praktyczne doświadczenia na skalę europejską. Jaroslav Kračún w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej od 2008 roku zajmuje się rynkiem wewnętrznym, przemysłem, działalnością gospodarczą oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Nie bez znaczenia pozostaje również jego wiedza teoretyczna, którą zdobywał na paryskiej Sorbonie czy Uniwersytecie w Sztrasburgu.

Profil zawodowy

Peter Kraljic

Peter Kraljic

Żyjąca legenda zakupów Peter Kraljič będzie gościem specjalnym tegorocznego eBF. Wszyscy kierujący zespołami zakupowymi spotkali się z jego „metodą portfolio zakupowego”, która jest szerzej znana pod nazwą „matrycy Kraljiča. Na eBF usłyszymy wykład o matrycy z punktu widzenia jej autora i perspektywy 30-stu lat. 2500 cytowań w najbardziej prestiżowych magazynach jest dowodem na to, dlaczego Peter Kraljič uważany jest za ikonę na skalę światową. Jego praca stała się kamieniem węgielnym dla całej dziedziny zakupów i jej przyszłości.

Profil zawodowy

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

Z dystansem przyznaje, że z zamówieniami publicznymi i eAukcjami żyje w związku małżeńskim. Krótko mówiąc jest to świat, który dla Aleny Ševčíkovej, Kierowniczki Działu Zakupów i Zamówień Publicznych w Szpitalu Nowe Miasto na Morawie, stał się hobby. Mimo że niekiedy przynosi zarówno radość, jak i gorzkie chwile, wierzy, że zawsze należy pokonywać przeszkody i iść dalej. W końcu jako kobieta, która zaoszczędziła, głównie na zamówieniach o charakterze inwestycyjnym, dziesiątki milionów koron, dobrze wie, jak stawić czoła trudnym wyzwaniom.

Profil zawodowy

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Najlepszym dowodem na to, że na ostrawskim eBF regularnie spotykają się najwięksi gracze krajowego i międzynarodowego handlu, jest uczestnictwo przedstawiciela spółki Siemens. W imieniu koncernu ponownie wystąpi Martin Zelinka, Dyrektor ds. Zakupów oddziału Power&Gas w Czeskiej Republice, który jest uznanym specjalistą centralizacji zakupów i kierowania projektami w dziedzinie wdrażania nowych narzędzi zakupowych i procesów. W przeszłości wpłynęła na niego również praca w zespołach handlowych grupy RWE.

Profil zawodowy

Alena Vačkářová

Alena Vačkářová

Dla samorządów zawsze darem z niebios jest, gdy mogą polegać na prawniku z doświadczeniem w rozwiązywaniu spraw stosunków majątkowo prawnych w akcjach inwestycyjnych oraz z praktyką w dziedzinie udzielania zamówień publicznych, polityki finansowania dotacjami, wsparcia publicznego czy postępowania przetargowego według europejskich wytycznych. Właśnie takie jest zawodowe przygotowanie Aleny Vačkářovéj, która od 2002 roku pracuje w Dziale Inwestycji miasta Ołomuniec.

Profil zawodowy

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Niepoprawny optymista, który wierzy, że na Słowacji można robić zakupy z humorem, ciekawie, a jednocześnie oszczędnie i zgodnie z prawem. Ze swoim zespołem to właśnie Jaroslavowi Lexie udało się, jako Dyrektorowi Działu Zamówień Publicznych MPSVaR SR, zaoszczędzić ponad 5 milionów euro. Pisze umowy, sprzeciwy, artykuły, książki, a w przeszłości również bloga. Jako szkoleniowiec z dziedziny zamówień publicznych potrafi wyjaśnić, gdzie w prawie można odnaleźć zdrowy rozum. Jest współzałożycielem słowackiego APUeNu.

Profil zawodowy

Jaap Strating

Jaap Strating

W Czechach często i chętnie mówimy o tym, że wzorem w zarządzaniu sprawami publicznymi może być dla nas Holandia. Kraj niedużo większy niż nasz, który pełen jest ludzi z głową otwartą na oryginalne pomysły i innowacje. Aby nas o tym przekonać, przyjedzie do Ostrawy Jaap Strating, który jest Dyrektorem ds. Zakupów miasta Eindhoven, gdzie w ostatnich latach zajmował się głównie ulepszaniem procesów związanych z zamówieniami publicznymi. Jego wystąpienie będzie jednocześnie zaproszeniem do bastionu innowacji, w którym świetnie przeprowadza się eksperymenty.

Profil zawodowy

Mário Biňas

Mário Biňas

Mówi o sobie, że jest graczem, który chętnie snuje opowieści. Dlatego to właśnie Mário Biňas poprowadzi spotkanie na temat e-Procurementu, którym zajmuje się od 2013 roku, kiedy to spowodował dosłowną rewolucję w zakupach elektronicznych spółki BILLA Słowacja. Stworzył wzór, umożliwiający przeprowadzanie aukcji i przetargów online we wszystkich działach firmy, który został wdrożony w całej międzynarodowej grupie. Wcześniej pracował dla spółek GFK, Centire i Slovnaft, gdzie zajmował się analizą i controllingiem. Obecnie buduje własną firmę, która pomaga w elektronizacji małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom.

Profil zawodowy

Jan Vašek

Jan Vašek

Być na konferencji zakupowej i opuścić wystąpienie Jana Vaška, który należy do elity w dziedzinie zarządzania zakupami, jest po prostu grzechem. Inspirujący, energiczny i zabawny mówca potrafi zdobyte doświadczenia świetnie przekazać studentom i praktykom. Sztuka wciągnięcia publiczności w problematykę wzięła się u niego z praktyki handlowej w spółkach Toyota, Inergy, Automotive Lighting i Swiss Krono. Obecnie wykłada na VŠB-TU Ostrawa.

Profil zawodowy

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingowy specjalista, konsultant i kierownik projektu PROEBIZ, który swoimi doświadczeniami dzieli się na konferencjach w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W latach dziewięćdziesiątych Milan Kaplan założył formę NAR, specjalizującą się w procesach marketingowych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Następnie zaczął rozwijać i używać w praktyce e-bizowe technologie, jak np. wybór dostawców w formie eAukcji i elektronizacja procesów zakupowych. Projekt, który otrzymał nazwę PROEBIZ, jest teraz najszerzej wykorzystywanym środowiskiem eAukcyjnym i źródłem know-how w całej Europie Środkowej.

Profil zawodowy

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Jeśli zakupy elektroniczne mają swoich apostołów, to jednym z nich musi być Ondrej Jombík, który praktycznie w każdych okolicznościach potrafi wdrożyć elektronizację, transparentność całego procesu zakupowego i tworzenie systemów kwalifikujących dla dostawcy. Jako Kierownik Działu Logistyki spółki energetycznej Západoslovenská energetika, gdzie pracuje od 1998 roku, uważa, że właśnie dzięki eAukcjom udało się w dużym stopniu oczyścić rynek z metod dzikiego kapitalizmu lat 90-tych. Dzięki swojej specjalizacji w koncernie E.ON jest członkiem „Corporate supply Chain“ i „Grid BAP“.

Profil zawodowy

Mario Vecchia

Mario Vecchia

Wraz z Włochem z Mediolanu, który ponad dziesięć lat mieszka w Pradze i uważa się niemal za Czecha, mimo że czeski wciąż jest dla niego trudnym orzechem do zgryzienia, dotrze do Ostrawy silna energia zakupowa. Mario Vecchia, który obecnie pracuje dla koncernu piwowarskiego Asahi Breweries Europe jako Specjalista ds. Sourcingu w ramach projektu Capex, nie kryje się z tym, że szczególnie bawi go „przeciąganie się” z dostawcą. A inne hobby? Szachy, piłka nożna i makaron, oczywiście! Miłośnik podróży i spotykania nowych ludzi zawsze jest przygotowany na nowe wyzwania i na naszym festiwalu zakupów nie będzie inaczej.

Profil zawodowy

Václav Pelouch

Václav Pelouch

Specjalistyczna wiedza i praca w atrakcyjnym i trudnym środowisku - tak można by w skrócie zaprezentować wizytówkę Václava Peloucha, który doskonale orientuje się w działaniu, zarządzaniu i restaurowaniu budynków Teatru Narodowego, gdzie pracuje od 1998 roku. Zajmował różne stanowiska, a w latach 2012 – 2013 kierował Teatrem. Obecnie jest Dyrektorem Techniczno-Administracyjnym, który zapewnia przygotowanie i realizację inwestycji i zamówień publicznych. Świeżymi wiadomościami z praktyki może się podzielić dzięki trwającej rekonstrukcji historycznego i administracyjnego budynku Opery Narodowej, gdzie w imieniu Teatru Narodowego jest Kierownikiem zespołu realizacji.

Profil zawodowy

Peter Majtán

Peter Majtán

Jako wielki zwolennik nowoczesnych zakupów, który kładzie nacisk na ludzkie podejście i analityczne myślenie, będzie w Ostrawie występować Peter Majtán. Jego motywacją jest bycie lepszym. Credo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolwent bratysławskiego Uniwersytetu Ekonomiczego, swoją karierę zaczął w firmie Slovnaft, gdzie stopniowo przeszedł przez takie dziedziny, jak zakup usług, zakupy projektowe i zakup usług konserwacyjnych (MRO). Obecnie pracuje na stanowisku Menadżera ds. Zakupów na rynek słowacki, czeski, austriacki i polski w ramach „Flagship Slovnaft“, która należy do grupy MOL.

Profil zawodowy

Ctirad Fischer

Ctirad Fischer

Wzorowy przykład specjalisty, który odniósł sukces w wielu prestiżowych firmach. Ctirad Fischer zawsze zajmował się przede wszystkim logistyką, zakupami i usługami towarzyszącymi, jak np. facility czy fleet management. Na stanowiskach menadżerskich przeszedł przez niemal wszystkie rodzaje spółek, od produkcyjnych, jak na przykład Celestica, po handlowe, jak Makro, Rexel czy Kooperativa. Na pewno będzie miał dużo do powiedzenia o zarządzaniu procesami zakupowymi i udzielaniu zamówień publicznych oraz administracji i eksploatacji budynków. Obecnie zajmuje stanowisko Controlling & Procurement Menadżera w spółce Centra.

Profil zawodowy

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tym, że o zarządzaniu zakupami, consultingu i sourcingu swoje wiedzą również w sąsiedniej Polsce, bez wątpienia przekona was Mateusz Borowiecki. Specjalista z naprawdę szeroką wiedzą, który posiada więcej niż praktyczne doświadczenie w międzynarodowych projektach, również tych związanych z IT, jak np. wdrażanie systemów zakupowych różnych producentów. Regularnie występuje na konferencjach zakupowych, publikuje o zakupach korporacyjnych i działa jako wykładowca studiów podyplomowych na ALK w Warszawie oraz WSB we Wrocławiu.

Profil zawodowy

Will Beattie

Will Beattie

Will jest głównym menadżerem na Europę kontynentalną w Chartered Institute of Procurement and Supply (lub inaczej CIPS) i liderem w wyszukiwaniu nowych okazji handlowych. Asystuje przy zakładaniu nowych filii na całym świecie. Odpowiada przede wszystkim za współpracę z globalnymi, korporacyjnymi klientami przy projektach oraz za rozwój rozwiązań, które mają pomóc organizacjom w maksymalizowaniu potencjału zakupowego i łańcuchów dostawczych, łącznie ze szkoleniem personelu i rozwojem procesów. Jest gorącym zwolennikiem profesji handlowej i skupia się na doskonaleniu umiejętności zespołów zakupowych.

Profil zawodowy

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Swemu powołaniu, które wiąże się z wyjątkowo aktywnym wspieraniem zmian w zwyczajach zakupowych zleceniodawców oraz uproszczeniem i przyspieszeniem procesów zakupowych, Kateřina Koláčková poświęca się 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W dziedzinie elektronizacji zamówień publicznych zdecydowanie ma czym inspirować. W końcu od 2006 roku w swojej firmie Otidea przeszkoliła ponad 10 tysięcy zleceniodawców i pomyślnie realizowała przetargi przekraczające wartość 5 miliardów koron.

Profil zawodowy

Monika Weiss

Monika Weiss

Środowisko globalnego biznesu będziemy mogli w Ostrawie poznać również dzięki wystąpieniu Moniki Weiss, która jest Dyrektorem Działu Zakupów w polskiej filii międzynarodowej spółki British American Tobacco. Ponieważ od początku swojej kariery z sukcesami zajmuje się zarządzaniem zakupami i łańcuchem dostawców, zalicza się do doświadczonych menadżerów z powodzeniem kierujących dużymi projektami transformacyjnymi. Zajmuje się przede wszystkim transformacją zakupów i integracją działań zakupowych w 13 krajach Środkowej i Wschodniej Europy.

Profil zawodowy

Dmitry Shubenko

Dmitry Shubenko

Jeśli będziecie chcieli zyskać jak najwięcej informacji o tym, jak tworzy się organizacje zakupowe od samych podstaw i jak to jest pracować w burzliwym środowisku firm globalnych, przyjmiecie zaproszenie na wystąpienie, z którym do Ostrawy przyjedzie Dmitry Shubenko. Wykwalifikowany sourcing i procurement menadżer zbierał doświadczenia w kilku firmach i rodzajach przedsiębiorstw, takich jak np. Schneider Electric, Swedbank, Societe Generale i Sberbank Europe, gdzie odpowiadał za całą dziedzinę procurementu i zarządzanie kosztami.

Profil zawodowy

Jana Hybšová

Jana Hybšová

Skończyła Wydział Prawa w Pilznie. Od początku swojej praktyki zajmuje się zamówieniami publicznymi. Dzięki pracy w firmie GORDION sp. z o. o. posiada doświadczenie ze wszystkimi typami zleceniodawców i konkursów. Obecnie piąty rok pracuje na stanowisku Kierownika Działu Zamówień Publicznych w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie co roku realizowane są zamówienia za kilka miliardów koron.

Profil zawodowy

Lukáš Ureš

Lukáš Ureš

Problematyka zamówień publicznych w związku z odnową i zakupem nowego wyposażenia należy do ważnych zadań administracyjnych, którymi zajmuje się Szpital Uniwersytecki w Pilznie. Odpowiada za to Lukáš Ureš na stanowisku Kierownika Działu Handlowo-Technicznego, gdzie pracuje od 2011 roku. Z aukcjami elektronicznymi zapoznał się dzięki systemowi eAukcyjnemu PROEBIZ, którego na początku używał jako Zastępca ds. Zamówień Publicznych zgodnie z ustawą nr 137/2006, a później jako kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Zamówień Publicznych.

Profil zawodowy

Artur Fraj

Artur Fraj

Wiele aktywności i wszystkie związane z dziedziną zamówień publicznych odzwierciedla charakter naszego kolejnego mówcy, którym jest Artur Fraj. Dyrektor Handlowy na lotnisku Władysława Reymonta w Łodzi jest między innymi współpracownikiem Centrum Zamówień Publicznych i Partnerstwa między sektorem publicznych i prywatnym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie na studiach podyplomowych prowadzi wykłady o elektronizacji zamówień publicznych. Uczestniczył w wielu konferencjach naukowych i pracował również jako doradca w polskiej telewizji TVP.

Profil zawodowy

Jan Havlík

Jan Havlík

Dla każdego festiwalu chlubą jest, gdy pojawiają się na nim gwiazdy z branży. Jedną z nich jest Jan Havlík, który już od dwudziestu lat pełni funkcję sekretarza miasta Žďár nad Sázavou. W kwestiach związanych z administracją publiczną kieruje się mottem: „dbaj o dobro i majątek gminy jak o swój własny”. Ponieważ wie, że nawet pożyteczne narzędzie w nieodpowiednich rękach może być niebezpieczne, propaguje prawidłowe praktyki w e-udzielaniu zamówień publicznych również jako zewnętrzny lektor w „Institute for International Research GmbH“. W wolnym czasie między innymi dużo publikuje, na przykład w czasopiśmie Moderní obec.

Profil zawodowy

Jana Vrbová

Jana Vrbová

Rozwiązania systemowe w środowisku dużych koncernów charakteryzują drogę zawodową Jany Vrbovej, która do świata zakupów wstąpiła w 2004 roku. Od tego czasu brała udział między innymi we wdrożeniu systemu e-aukcyjnego w spółce Makro Cash&Carry. Przez ostatnie sześć lat najpierw pracowała jako Handlowiec w piekarniach Penam grupy Agrofert, gdzie przeszła następnie do działu Zakuów Centralnych i oprócz wspólnych postępowań przetargowych zajmuje się również metodyką zakupów koncernu.

Profil zawodowy

Jana Dovičovičová

Jana Dovičovičová

Jana Dovičovičová skończyła Ekonomię i kierowanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bratysławie. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się zakupami. Na początku pracowała w firmie budowlanej Skanska s. a., a od 2009 roku do zakończenia działania we wrześniu 2015 roku kierowała zakupami w jednym z największych banków na Słowacji Slovensku VÚB s. a. Obecnie pracuje na stanowisku Dyrektora Serwisu Wewnętrznego i Zakupów Centralnych w spółce KOOPERATIVA towarzystwo ubezpieczeniowe s. a., które jest członkiem międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. Jej zadaniem jest wybudowanie centralnego systemu zakupów i standaryzacja procesów zakupowych w spółkach. Wierzy, że transparentność, uczciwe podejście w czasie postępowania przetargowego i współpraca są w długotrwałej perspektywie korzystne dla wszystkich uczestniczących stron.

Stanislav Bogdanov

Stanislav Bogdanov

W celu przesuwania stale dalej obecnej granicy w dziedzinie udzielania zamówień publicznych, do Ostrawy regularnie wraca Stanislav Bogdanov. Na festiwalu zakupowym będzie reprezentować najwyższy poziom państwowych postępowań przetargowych – jest Dyrektorem Działu Elektronizacji Zamówień Publicznych i Koncesji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W przeszłości brał udział w projekcie Państwowego narzędzia elektronicznego, jak również był jego głównym szkoleniowcem.

Profil zawodowy

Martina Gromová

Martina Gromová

Elektronizacja udzielania zamówień publicznych oraz zamówień na technologie komunikacyjne i informacyjne jest zawodowym hobby Martiny Gromovéj. Dzieje się tak od 2005 roku, kiedy zaczęła prace w słowackim państwowym Urzędzie ds. Zamówień Publicznych. Do Ostrawy przyjedzie reprezentować dział metodyki i elektronizacji udzielania zamówień, przy czym w tej dziedzinie jest kierowniczką specjalistycznego i samodzielnego oddziału.

Profil zawodowy

Tomáš Szabó

Tomáš Szabó

Na słowackim rynku gastronomicznym jest liderem spółki Medusa Group, w której pracuje jako Dyrektor Finansowy. W Ostrawie będzie mówić o tym, jak zwiększyć wydajność i zyskowność ponad 50 działań i jak przystępować do kierowania wielofunkcyjnym zespołem działu finansów. Do progresu zawsze prowadziły go proste idee, np. ta, że sukces każdej firmy zależy od gry zespołowej. Zaangażowanie, szczerość i wspólnotę uważa za podstawę każdej współpracy.

Profil zawodowy

Anna Matuszewska

Anna Matuszewska

Lotnisko Władysława Reymonta w Łodzi jest miejscem, gdzie zdecydowanie nikt nie boi się próbować tego, co można osiągnąć dzięki elektronizacji zakupów. Jako Kierownik Działu Projektów i Zamówień eAukcjami zajmuje się Anna Matuszewska. Od 2012 roku jest członkiem zespołu zamówień publicznych i umów, który pomógł spółce lotniczej osiągnąć wyraźne oszczędności. Zobaczymy, czy w Ostrawie zdradzi również coś o kulturze Polinezji, którą jest zafascynowana. Śni o tym, że na Hawajach zatańczy na plaży hula-hula. Poza tym jej prywatną pasją jest produkcja szydełkowanych lalek, którymi obdarowuje swoich najbliższych.

Profil zawodowy

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř

Specjalistów, którzy chętnie pracują nad skomplikowanymi przypadkami, witają wszędzie z otwartymi ramionami. Ostrawa nie będzie wyjątkiem i z radością powita w gronie konferencyjnych mówców Pavla Hrnčířa, który ostatnich jedenaście lat zajmuje się zakupami w bankowości i spółce leasingowej. Temat? W obecnym miejscu pracy Equa bank zajmuje się wszelkimi stosunkami z dostawcą i chętnie rozwiązuje skomplikowane przypadki ze strategiczną korzyścią dla zleceniodawcy, często w dziedzinie ICT i usług. Oprócz tego poświęca również mnóstwo czasu na szkolenie personelu, który nie ma doświadczenia w dziedzinie zakupów.

Profil zawodowy

Martin Růžička

Martin Růžička

Systemy produkcji i czeskie firmy produkcyjne to świat, w którym porusza się Martin Růžička. Po studiach na politechnice w Libercu zaczął pracę w firmie TOS VARNSDORF, gdzie zajmował się rozwojem systemu kierowania organizacją. Później przeszedł do czołówki w zakładzie produkcyjnym firmy HECKL, a od 2010 roku działa w spółce PRECIOSA LIGHTING, w której prowadzi zespół projektowy, prefabrykację i tworzenie nowej strategii firmy. Mówi o sobie, że chętnie pracuje z ludźmi i dla ludzi, dlatego również ochoczo przenosi swoje różnorodne know-how do procesów zakupowych i efektywnego łączenia dziedziny zakupów i klientów wewnętrznych.

Profil zawodowy

Ľubomír Kubička

Ľubomír Kubička

Wprawiającą w senność atmosferę branży prawa handlowego i cywilnego po dziesięciu latach zamienił na dramatyczne środowisko zamówień publicznych. Prawnik Ľubomír Kubička pracuje teraz w spółce VO SK, gdzie intensywnie zajmuje się udzielaniem i realizacją zamówień publicznych. Dalszą sferą jego zawodowego życia jest działalność doradcza, której celem jest pomoc kandydatom do zamówień publicznych. Stawia czoła wyzwaniom również w swoim wolnym czasie. Stara się walczyć z absurdami wokół nas.

Profil zawodowy

Magdaléna Slámová

Magdaléna Slámová

Dziesięć lat zyskiwała doświadczenie w międzynarodowych firmach, organizacjach non-profit i po stronie agentury w dziedzinie zasobów ludzkich. Ostatnie cztery lata Magdaléna Slámová pracuje na stanowisku „Senior Procurement Officer“ w spółce Unilever. Zakupy dla przedstawicielstw handlowych w Czechach i na Słowacji to jej chleb codzienny, co więcej obecnie skupia się na wdrożeniu planu zrównoważonego rozwoju u wszystkich dostawców, łącznie z międzynarodowymi usługodawcami.

Profil zawodowy

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

Nowości z bratniej Słowacji, z którą pod względem języka i filozofii bardzo dobrze się rozumiemy, przywiezie do Ostrawy Branislav Šarmír. W trakcie swojej kariery od 1996 roku pracował w dużych spółkach, takich jak EuroTel, UPC, VÚB i IBM Słowacja. Kierownicze stanowisko w dziale marketingu, handlu i usług dla klientów w ostatnich sześciu latach zamienił na zamówienia publiczne i zakupy, które są jego aktualnym „dżobem” w firmie VO SK.

Profil zawodowy

Šárka Kalinová

Šárka Kalinová

Ocena postępowań przetargowych za pomocą multikryteriów należy do ulubionych narzędzi Šárki Kalinovéj, która obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Zakupów Strategicznych pilzneńskiej spółki Škoda Machine Tool. W pracy odpowiada za duże inwestycje i strategiczne przetargi na usługi. Posiada bogate doświadczenie z portalem aukcyjnym, ponieważ jej zespołowi udało się wdrożyć system w całym sektorze handlowym, gdzie był wykorzystywany również przy bardzo specyficznych kategoriach.

Profil zawodowy

Zuzana Krajčovičová

Zuzana Krajčovičová

Jakieś obiekcje? Jeśli ktoś w minionych latach potrzebował porady z uporaniem się z pułapkami tkwiącymi w zamówieniach publicznych na Słowacji, mógł spokojnie zwrócić się do Zuzany Krajčovičovej. Od 2005 roku pracuje w Urzędzie ds. Zamówień Publicznych, w którym zajmuje się głównie ustawodawstwem, sprzeciwami w procesie udzielania zamówień publicznych i nakładaniem grzywien za wykroczenia administracyjne. W latach 2006 – 2010 była Dyrektorką działu zajmującego się podejmowaniem decyzji w sprawach sprzeciwu, a obecnie jest Dyrektorem biura rady urzędu.

Profil zawodowy

Martin Očkáš

Martin Očkáš

Budowanie strategii i kierowanie zespołem zakupów to główna długotrwała działalność Martina Očkáša, który obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Działu Zakupów w słowackiej spółce Svet zdravia. Specjalizuje się w zakupach sprzętu medycznego, materiałów i leków w ramach regionu Europy Wschodniej. W przeszłości zajmował się jednak również inną gałęzią handlu – przez dziesięć lat zdobywał doświadczenie jako Kupiec Strategiczny w spółce Tatra banka.

Profil zawodowy

Tamara Polláková

Tamara Polláková

Krok po kroku w branży zakupowej wybijała się nasza kolejna mówczyni Tamara Polláková, która od 2009 roku pracuje w słowackim banku Všeobecna úvěrova banka, gdzie w Dziale Zakupów kieruje Sekcją Zamówień Publicznych z dziedziny technologii informacyjnych i komunikacyjnych. W minionych latach w Dziale Zakupów miała możliwość rozwijania swojej kariery od stanowiska Odbiorcy w dziedzinie systemów informacyjnych, aż po Starszego Handlowca i Menadżera działu.

Profil zawodowy

Peter Antal

Peter Antal

Środowisko globalnego biznesu będziemy mogli w Ostrawie poznać również dzięki wystąpieniu Moniki Weiss, która jest Dyrektorem Działu Zakupów w polskiej filii międzynarodowej spółki British American Tobacco. Ponieważ od początku swojej kariery z sukcesami zajmuje się zarządzaniem zakupami i łańcuchem dostawców, zalicza się do doświadczonych menadżerów z powodzeniem kierujących dużymi projektami transformacyjnymi. Zajmuje się przede wszystkim transformacją zakupów i integracją działań zakupowych w 13 krajach Środkowej i Wschodniej Europy.

Daniel Morys

Daniel Morys

Twierdzi, że Przedsiębiorstwo Transportowe Ostrawa będzie w 2021 roku najnowocześniejsze w Czechach. Kto? Oczywiście nasz kolejny mówca Daniel Morys, który tradycyjną ostrawską spółką miejską zarządza od zeszłego roku. Chciałby posiadać najnowszą flotę samochodową i najnowocześniejsze narzędzia i technologie dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Dowodem może być zakończony sukcesem konkurs na zakup 40 nowych tramwajów, który odbywał się przy pomocy aukcji elektronicznych.

Profil zawodowy

Petr Tomala

Petr Tomala

Realizacją projektów modernizacyjnych w Przedsiębiorstwie Transportowym Ostrawa zajmuje się Petr Tomala. Specjalista z trzydziestoletnim doświadczeniem, który jako kierownik działu zajmuje się konserwacją i odnawianiem taboru tramwajowego. Właśnie dlatego prowadził zespół projektowy, zajmujący się zakupem 40 nowych tramwajów o wartości ponad miliarda koron. Współpracował przy tym nie tylko ze swoimi kolegami, ale także z zewnętrznymi doradcami, prawnikami i specjalistami z firmy, która udostępniła aukcję elektroniczną.

Profil zawodowy

Jan Novotný

Jan Novotný

Nudne obowiązki administracyjne? Nic z tych rzeczy. Jan Novotný uważa swoją pracę na stanowisku Kierownika Działu Metodyki Zamówień Publicznych w Ministerstwie Edukacji, gdzie działa od 2013 roku, za bardzo różnorodną i odkrywczą. Kiedy bierze udział w opiniowaniu ustaw i ustawodawstwie, odpowiada za tworzenie przepisów wewnętrznych, stanowisk prawnych czy kontrolę nad procesami przetargowymi przy ważnych zamówieniach. Na festiwal zakupowy eBF przyjedzie z wiedzą ze spotkania grupy koordynującej centralne zakupy państwa i zespoły pracowników w celu zwiększenia transparentności zamówień.

Profil zawodowy

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Każdy, kto chce nauczyć ludzi, jak oszczędnie kupować za państwowe pieniądze, musi być odważny i cierpliwy. Taka jest z pewnością Marcela Turčanová, wiceprezes stowarzyszenia APUeN, jak również menadżer szkoleniowej Akademii APUeN. Z pełnym zaangażowaniem i ambicjami edukacyjnymi zajmuje się elektronizacją zamówień publicznych i kształceniem, nie tylko przy pracy ze słowackim Elektronicznym systemem zamówień. Najlepsze rozwiązania nominuje do konkursu FSA, który co roku organizuje.

Profil zawodowy

Bronislav Neubauer

Bronislav Neubauer

Doświadczenie zawodowe w międzynarodowych spółkach, takich jak Valeo, Home Credit International, BSC Praga czy GE Money Bank jest jasnym dowodem profesjonalizmu, który predestynuje do przekazywania doświadczeń. Wiele z nich przywiezie ze sobą do Ostrawy Bronislav Neubauer, który jest specjalistą „Procurement/Sourcing procesów“ ze specjalizacją w dziedzinie finansów i IT. W latach 2011 – 2016 kierował zakupami centralnymi w Raiffeisenbank i zarządzał nimi w całej Europie Środkowej. Teraz w tej samej spółce jest Dyrektorem Działu Usług Wsparcia.

Profil zawodowy

Karel Otýs

Karel Otýs

Doświadczony menadżer handlowy, lektor i konsultant. Tym wszystkim jest Karel Otýs, który w 2011 roku odszedł z wysokiego stanowiska menadżerskiego w handlu i założył własną firmę doradczą i szkoleniową. Z entuzjazmem uczy, zbliża, radzi, dzieli się, dyskutuje, motywuje, trenuje i szkoli handlowców, menadżerów zakupu, ale również ich wewnętrznych klientów, a czasem również dostawców. Potrafi znaleźć niestandardowe rozwiązania z naciskiem na efektywność i prostotę. Skomplikowane problemy umie rozłożyć na proste i zrozumiałe molekuły.

Profil zawodowy

Jiří Róžański

Jiří Róžański

W poprzednich latach wyraźnie przyczynił się do tego, że była grupa RWE, dzisiaj Innogy, realizuje wszystkie postępowania przetargowe w formie elektronicznej. Teraz podobnych korzyści od Jiřígo Róžańskiego oczekuje również spółka Xella CEE, gdzie zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Zakupów. Jako duży zwolennik narzędzi elektronicznych potrafi zainteresować zrozumiałością, jasnością i przystępnością prezentowanych tematów dla szerokiej publiczności.

Profil zawodowy

Jiří Šmela

Jiří Šmela

Menadżer odpowiedzialny za centrum Siemens SCM usług wspólnych w Pradze i Ostrawie, gdzie pracuje około 300 osób związanych z zakupami i logistyką dla Niemiec, Czech i całej Środkowej i Wschodniej Europy. To właśnie jest Jiří Šmela, który dla słynnego na całym świecie koncernu pracował również w USA, Chinach, Indiach, Danii czy Szwajcarii. Dzięki temu może swoim kolegom i uczestnikom festiwalu zakupowego przekazać cenne informacje, od tych związanych z zakupami operacyjnymi i strategicznymi, przez e-rynek i e-sourcingowe implementacje, aż po działalność konsultingową dla klientów zewnętrznych firmy Siemens.

Profil zawodowy

Žaneta Vebrová

Žaneta Vebrová

Świat zakupów uważa za tak pięknie różnorodny, że każdy dzień na nowo ją zaskakuje. Žanetę Vebrovą można bez wątpienia uważać za kolejną z entuzjastycznych propagatorek elektronizacji zakupów. Od 1997 roku pracuje w spółce Korado, gdzie na początku zajmowała stanowisko głównej księgowej. Od 2012 roku zajmuje się przetargami w zespole zakupowym, ze szczególnym naciskiem na usługi i inwestycje. Wykorzystywanie narzędzi elektronicznych do negocjacji czy porównywania danych jest dla niej naturalnym wyborem.

Profil zawodowy

Petra Vrbová

Petra Vrbová

W świecie zakupów i międzynarodowych spółek doskonale orientuje się Petra Vrbová, która w środowisku graczy globalnych pracuje od 2004 roku - najpierw w spółce Nestle Czechy jako handlowiec, zajmujący się usługami i materiałami pośrednimi i jako specjalista modułów zakupowych SAP. Następnie pracowała na stanowisku menadżera zakupu usług i materiałów pośrednich. Obecnie wykorzystuje swoje zdolności i umiejętności jako teamleader w zespole „Non-Core Commodity” spółki Innogy.

Profil zawodowy

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Jako doświadczony matador w dziedzinie zakupów i zarządzania w spółkach Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice i Legios twierdzi, że rzeczywistość zakupowa bywa niekiedy absurdalna. Według Martina Wiedermana na przykład możecie spokojnie trafić do sądu z tym, z kim przez lata robiliście większość swoich interesów. Postępowanie procesowe, zarządzanie operacyjne i zakupy jako proces są jego życiowymi hobby, nie dziwi więc, że swoimi wiadomościami dzieli się chętnie w formie publikacji i wystąpień.

Profil zawodowy

Vojtěch Klézl

Vojtěch Klézl

Kto inny mógłby przełamywać lody między frakcją akademicką a praktyczną niż młodzi i postępowi specjaliści? Jednym z nich jest Vojtěch Klézl, który na problematykę zakupów i eAukcji patrzy nie tylko przez pryzmat asystenta z ostrawskiej katedry marketingu i handlu. Więcej o tym, jak udaje mu się spełniać trudne zadanie zbliżania dwóch, trochę niezrozumiałych światów, będzie można się dowiedzieć z jego wystąpienia na naszym festiwalu zakupów. Czerpać będzie bez wątpienia ze swoich specjalistycznych artykułów i publikacji.

Profil zawodowy

Lenka Kundratová

Lenka Kundratová

Za osiągającą sukcesy i doświadczoną konsultantkę bez wątpienia można uważać Lenkę Kundratovą. Od kiedy zaczęła w 2001 roku pracę w spółce NAR marketing udało jej się wdrożyć eAukcje jako narzędzie zakupowe w ponad 80 firmach i instytucjach. Obecnie kieruje zespołem konsultantów handlowych PROEBIZ. Może czerpać z pełnej gamy wiedzy, którą zdobyła dzięki poprzednim pracodawcom jako Dyrektor ds. Marketingu i Kierownik Działu Zakupów.

Profil zawodowy

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Środowisko fabryk, gdzie pracował przez dziewięć lat i gdzie zaczął również wykorzystywać eAukcje przy postępowaniach przetargowych, zamienił w 2006 roku na stanowisko jednego z głównych ambasadorów projektu PROEBIZ. Tomáš Trenkler szerzy projekt na Słowacji, a od początku 2015 roku również w Chorwacji.

Profil zawodowy

Jana Vítová

Jana Vítová

Symboliczny powrót do korzeni jest jednym z motywów drogi zawodowej Jany Vítovéj, która w 1990 roku była pierwszym pracownikiem firmy NAR marketing. Mimo że po dwóch latach odeszła i zaczęła prowadzić własną firmę, w 2007 roku przyjęła ofertę powrotu i od tego czasu pomyślnie poszerza szeregi użytkowników programu PROEBIZ. Jest Kierownikiem Zespołu Konsultingowego lub inaczej Country Managerem na Morawie, części wschodnich Czech i Wysoczynie.

Profil zawodowy

Marian Gałuszka

Marian Gałuszka

Na konferencji wystąpi jako Kierownik Centrum Wsparcia Użytkowników systemu eAukcyjnego PROEBIZ, znanego jako „Houston”. Marian Gałuszka prowadzi zespół wsparcia użytkowników, szkoli w kraju i zagranicą oraz bierze udział w rozwijaniu i testowaniu systemu. W macierzystej firmie NAR marketing pracuje od 2009 roku. Wcześniej zajmował się logistyką w spółce Pro North Czech. Skończył Handel międzynarodowy na uniwersytecie w Krakowie, poza tym w trakcie studiów wyjeżdżał na stypendia do USA i Kanady.

Profil zawodowy

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Bawi go wdrażanie systemu eAukcyjnego PROEBIZ w procesy wewnętrzne firm i instytucji. Specjalizuje się głównie w zwiększaniu efektywności procesów w zamówieniach publicznych poprzez zbudowanie jasnej struktury konkursu. Peter Mikuláš rozpoczął pracę w spółce NAR marketing w 2010 roku jako świeży absolwent. Obecnie pracuje na stanowisku country managera.

Profil zawodowy

Jiří Cudlín

Jiří Cudlín

Potrzebujecie, aby ktoś wam powiedział, jak zrobić tak, żeby eAukcje naprawdę działały? Zwróćcie się do Jiřígo Cudlína, Kierownika zespołu projektowego PROEBIZ, który zajmuje się optymalizacją systemu eAukcyjnego, elektronizacją zamówień publicznych o zasięgu europejskim, upraszczaniem procesów zatwierdzania w firmach i instytucjach oraz kooperacją poszczególnych programów. Oprócz cech wyróżniających profesjonalistów, typowa dla niego jest skłonność do angielskiego poczucia humoru, amerykańska zdolność do chwalenia się i gulasz segedyński zrobiony na sposób włoski.

Profil zawodowy

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Podstawą każdej elektronizacji są zawsze precyzyjnie działające technologie informacyjne. Jiří Špalek zajmuje się nimi jako menadżer technologiczny projektu PROEBIZ. Prowadzi zespół „PROEBIZ point“, który składa się ze wsparcia użytkowników, rozwoju i administracji IT. Kieruje wdrażaniem produktów softwarowych w firmach oraz administracją poszczególnych postępowań przetargowych. Na jego wizytówce nie może zabraknąć również stanowiska trenera i konsultanta w dziedzinie elektronizacji systemów zakupowych z piętnastoletnim stażem.

Profil zawodowy

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

Specjalistka, która patrzy na problematykę eAukcji w zakupach firmowych i publicznych przez pryzmat profesjonalnego administratora i lektora. Dużo doświadczenia Ivana Ondruchová zdobyła w spółce NAR marketing, gdzie jako wsparcie użytkowników pomaga klientom projektu PROEBIZ z najbardziej skomplikowanymi przypadkami aukcyjnymi.

Profil zawodowy

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Najsłynniejszy trener i szkoleniowiec systemu PROEBIZ to w skrócie Andrzej Kulbiński, który stał się częścią firmy NAR Marketing w 2007 roku. Zaczynał jako pracownik systemu „hotline”, który w trzy i pół roku awansował na stanowisko specjalisty eAukcyjnego. Co to oznacza? Dzięki swoim umiejętnościom w ramach wsparcia użytkowników jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy, z którymi mierzą się firmy i instytucje, wykorzystujące aukcje elektroniczne.

Profil zawodowy

Back to Top