Nowości

EUPLAT wspiera ideę Fair Sourcing Awards

27SIE

EUPLAT wspiera ideę Fair Sourcing Awards

27. 08. 2018 14:08 Jan Šlachta

Europejskie stowarzyszenie usługodawców narzędzi elektronicznych dla zamówień publicznych EUPLAT wspiera i szerzy ideę eTenderingu fair play. Z tego powodu w tym roku wesprze Fair Sourcing Awards (FSA), nagrodę przyznawaną za sukcesy w dziedzinie elektronizacji zakupów i zamówień publicznych, którą organizuje czeskie i słowackie stowarzyszenie użytkowników eNarzędzi APUEN.


eBF miało hojne Święta

02STY

eBF miało hojne Święta

02. 01. 2018 14:02 Jan Šlachta

Na korzystniejszej rejestracji „Świąteczne ptaszki” od razu dostaliśmy zgłoszenie od kilkudziesięciu wiernych osób, które wierzą, że również w tym roku zorganizujemy wysokiej jakości program. Dziękujemy za zaufanie i w 2018 roku życzymy wam, waszym rodzinom oraz zespołom dużo szczęścia, miłości i sukcesów zawodowych.


Programowa mozaika jest gotowa!

25WRZ

Programowa mozaika jest gotowa!

25. 09. 2017 14:40 Jan Šlachta

Czy macie wrażenie, że nie wierzycie własnym oczom? Wszystko jest w porządku! Właśnie patrzycie na mapę programu tegorocznego eBF :-). Dziękujemy wam wszystkim, którzy włączycie się do programu, dyskusji lub weźmiecie udział w konferencji. Jesteśmy częścią mozaiki, która tworzy razem wspaniałą całość. Bądźcie przy tym. Cieszymy się na wszystkich :-)


Poradnia dostawczo-małżeńska

15WRZ

Poradnia dostawczo-małżeńska

15. 09. 2017 13:57 Jan Šlachta

Związek z dostawcą często podobny jest do związku partnerskiego albo nawet małżeńskiego. Nie zawsze niebo jest bezchmurne, bywają dni, kiedy w powietrzu czuć nadchodzącą burzę, może przyjść kryzys, który trzeba jakoś rozwiązać i załagodzić sytuację. Opowiedzieć o tym, jak utrzymać dobre stosunki z dostawcą i podzielić się swoimi doświadczeniami przyjedzie Petra Vrbová, która zaprosiła również innych specjalistów - Róberta Obmaščíka, Magdalénę Slámovą a Monikę Weiss.


Jak znaleźć nowoczesnego nabywcę?

29SIE

Jak znaleźć nowoczesnego nabywcę?

29. 08. 2017 12:56 Jan Šlachta

Karel Otýs posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w coby manager zakupach. Zdecydował się z niego czerpać i przenosi zawodowe know-how na swoich następców. W środowym programie poprowadzi blok Nabywcy i zespoły zakupowe, gdzie razem z Martinem Růžičką i Ctiradem Fischerem opiszą idealny profil dzisiejszego nabywcy oraz odpowiedzą na pytanie, czy na pewno HR-owcy znajdują właściwych ludzi do zespołów zakupowych. Uzupełni ich Vojta Klézl, który prowadził na ten temat rozległe badania. Razem udzielą rad, jak wyprofilować nowoczesnego nabywcę i jak wzmocnić jego rolę w ramach spółki.


RAZEM przedsmak

23SIE

RAZEM przedsmak

23. 08. 2017 09:33 Jan Šlachta

Miejsca na ścianach oraz przestrzeń naszej galerii zaczynają się zapełniać. Tymczasem jeszcze wirtualnie. Napływają do nas interesujące dzieła artystyczne, Angus McIntosh przysłał nam na przykład fotografię sufitu na lotnisku w Bonn, które uważa za miejsce brzydkie i źle zaplanowane pod względem designu. Jednak właśnie tam można odnaleźć bogate odcienie materiału i betonowy sufit, ocalający całość. Cieszymy się z kolejnych historii, nie wahajcie się przyłączyć, jeśli posiadacie przynajmniej odrobinę artystyczną duszę :)


PATRONAT!!!

21SIE

PATRONAT!!!

21. 08. 2017 16:35 Jan Šlachta

Tegoroczna edycja konferencji eBF nie będzie wyjątkiem i odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta Ostrawy. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie pana prezydenta Tomáša Macury i podejście naszego miasta, które popiera ideę elektronizacji zakupów i zamówień publicznych. W tym roku patronat nad festiwalem objął również Dyrektor władz regionalnych kraju morawsko-śląskiego, pan Tomáš Kotyza. Dziękujemy za wsparcie.


Jarek na prezydenta :)

18SIE

Jarek na prezydenta :)

18. 08. 2017 09:07 Jan Šlachta

Jaroslav Lexa, będący autorytetem w dziedzinie zamówień publicznych, kandydował do rady Urzędu ds. Zamówień Publicznych. Dużo czasu poświęca na kształcenie, analizę orzeczeń UE i śledzi z uwagą wszystkie trendy, dotyczące ZP, które, w wielu przypadkach, sam rozwija i ulepsza. Walczy o transparentność, a jednocześnie efektywność i logikę zamówień. Trzymamy kciuki! Na festiwalu eBF Jarek oraz Daša Paláková podzielą się swoimi doświadczeniami, związanymi z Dynamicznym Systemem Zakupów i umowami ramowymi, a razem z Mario Biňasem pokażą rewolucyjną instrukcję na to, jak zastosować metody z praktyki zakupów firmowych w ZP na przykładzie zamówień inwestycyjnych.


Tango z klientem wewnętrznym

10SIE

Tango z klientem wewnętrznym

10. 08. 2017 13:43 Jan Šlachta

Relacja z klientem wewnętrznym często jest bardzo skomplikowana. Możemy ją porównać do argentyńskiego tanga – doświadczony nabywca musi znać wszystkie trudne figury, kroki i obroty, aby z tego zawiłego związku wyszedł z podniesioną głową. O tym, jak elegancko kierować stosunkami z klientem wewnętrznym oraz o swoich wieloletnich doświadczeniach w dziedzinie kierowania zakupami i łańcuchem dostawców opowie Monika Weiss, Dyrektor ds. Zakupów na Europę Centralną w spółce British American Tobacco.


Wyzwania i wizje Komisji Europejskiej

08SIE

Wyzwania i wizje Komisji Europejskiej

08. 08. 2017 13:32 Jan Šlachta

W bloku programowym „Dziś i jutro eProcurementu w UE” o obecnych trendach eProcurementu dyskutować będą czołowi przedstawiciele ds. zamówień publicznych z krajów, które wskazują główny kierunek elektronizacji w Europie, wspólnie z Ivem Locatellim, który kieruje zespołem w jednostce, zajmującej się innowacjami i eProcurementem w Komisji Europejskiej na rynek wewnętrzny, dla przemysłu oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Ivo Locatelli zastąpi Nikitę Stampę, który z powodów zawodowych nie może przyjechać.


Back to Top