Wykładowcy

Peter Čambál

Peter Čambál

Aktywna znajomość kategorii zakupowych i analiza środków to według Petera Čambála ważne kroki i narzędzia przy pracy w dziedzinie zakupów, którymi zajmuje się ponad 12 lat. Od 2015 roku jest menadżerem zakupów w spółce Slovenské elektrárny, w której bezpośrednio przyczynił się do tego, aby zakupy taktyczne stały się zakupami strategicznymi. Uważany jest za jednego z inicjatorów wykorzystywania metodyki „Design to Cost (DTC)“. Oprócz rodzinnej Słowacji pracował w latach 2013 i 2014 w firmie Enel Russia jako menadżer DTC.

Profil zawodowy

Martin Jarábek

Martin Jarábek

W czasie dziesięciu lat pracy w dziedzinie produkcji nauczył się bardzo wiele. Na przykład zgrzytać zębami przy każdej wzmiance o zakupach, którymi się teraz z sukcesem zajmuje. Jak to mówią zasada „nigdy nie mów nigdy” stuprocentowo działa w przypadku Martina Jarábka, który stopniowo awansował z operatora linii do produkcji oprzyrządowania na dyrektora produkcji. Doprowadzonej do perfekcji umiejętności prowadzenia negocjacji używa teraz w słowackiej spółce Nafta, gdzie zajmuje się zakupami i zamówieniami publicznymi dla sektora energetycznego Gas&Oil.

Profil zawodowy

Miloslav Matonog

Miloslav Matonog

Legislatywa zamówień publicznych to dziedzina, w której zawsze można coś poprawić. Aktywnie uczestniczy w tym Miloslav Matonog, który od 2017 roku jest Dyrektorem Działu Zamówień Publicznych w słowackim Ministerstwie Pracy, Polityki Socjalnej i Rodziny. Wcześniej zajmował się tam wprowadzeniem w pełni elektronicznego udzielania zamówień publicznych. Ma również doświadczenie w sferze zamówień finansowanych z funduszy UE, którymi zajmował się po stronie kontroli i metodyki.

Profil zawodowy

Markéta Kaňková

Markéta Kaňková

Nowoczesne trendy w elektronizacji zakupów od ponad sześciu lat są domeną Markéty Kaňkovéj, która w Plzeňskim Prazdroju zajmowała się zakupem towarów i usług oraz jednocześnie brała udział w rozwoju elektronizacji. Skupiała się na zwiększeniu efektywności pracy, wykorzystywaniu e-sourcingowych narzędzi, tworzeniu e-katalogów i raportingu. Obecnie pracuje na stanowisku Category Sourcing Specialist w spółce Asahi Breweries Europe Group, gdzie rozwija i realizuje strategie w kategorii zakupowej Professional Business Services.

Profil zawodowy

Bernard Adamczak

Bernard Adamczak

Dział rynku automotive to bardzo twardy biznes, w którym jednym z głównych tematów jest nieustanne negocjowanie z dostawcami. Właśnie w tej dziedzinie potrafi się bezbłędnie poruszać kolejny gość, Bernard Adamczak, który od 2010 roku zajmuje się zakupami globalnymi ze specjalizacją w rynkach Europy Środkowej, Turcji i Indii. Do Ostrawy przyjedzie jako strategiczny i towarowy nabywca spółki Dr. Schneider Group, gdzie jego chlebem powszednim jest wybór nowych dostawców, negocjacje cen czy obniżanie kosztów.

Profil zawodowy

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Udało mu się zaktywizować e-sourcing w gigancie piwowarskim Asahi Breweries. Na stanowisku „Head of Procurement for Asahi Breweries Europe“ Tomáš Veit odpowiada za lokalne zespoły i aktywności dotyczące zakupów w wybranych europejskich i azjatyckich krajach. Zawodowo skupia się przede wszystkim na zwiększaniu efektywności lokalnych zespołów operacyjnych wraz z mierzeniem ich osiągnięć, wprowadzaniem jednolitej infrastruktury IT, rozwojem e-sourcingu oraz taktycznych aktywności „spot-buy”.

Profil zawodowy

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Spokojnie możecie spotkać go wszędzie tam, gdzie chodzi o aktywne wsparcie i pogłębianie wiedzy w dziedzinie zamówień publicznych, elektronizacji i wykorzystywaniu eAukcji do oceniania ofert dostawców. Jan Zahálka jest prawnym ekspertem firmy Re-medical ze specjalizacją w służbie zdrowia, a głównie w porządku płatności i problematyce urządzeń medycznych. W ramach świadczenia usług doradczych dla usługodawców zaproponował i zrealizował „nowelizację użytkowników” ustawy o zamówieniach publicznych.

Profil zawodowy

Robert Bartas

Robert Bartas

Elektronizacją zamówień w administracji publicznej już prawie osiem lat zajmuje się Robert Bartas, który jest menadżerem ekonomiki farmacji i kierownikiem miejscowej apteki w Szpitalu z Przychodnią Karviná-Ráj. Chodzi o organizację pożytku publicznego kraju morawsko-śląskiego, która stowarzysza szpitale w Karvinie i Orlovie. Oprócz przygotowywania dokumentów do eAukcji Robert podzieli się doświadczeniami z uruchomienia wspólnego systemu logistycznego dotyczącego leków oraz zeszłoroczną implementacją tzw. pozytywnej listy dla dobrego wyboru leków.

Profil zawodowy

Jacek Jarmuszczak

Jacek Jarmuszczak

Trudno, żeby na eBF zabrakło zawodowca, który realizował firmowe zakupy na całkowitą wartość przekraczającą 3,5 miliarda euro. Jacek Jarmuszczak, który posiada 15 lat doświadczenia w prowadzeniu łańcuchów dostawców, będzie bez wątpienia należał do najczęściej poszukiwanych „spikerów” ze sfery globalnego handlu. Wcześniej był strategicznym handlowcem w koncernie Philips i „Global Category“ menadżerem w grupie Carlsberg. Obecnie pracuje na tym samym stanowisku w spółce Danfoss, gdzie prowadzi negocjacje z kluczowymi dostawcami.

Profil zawodowy

Marcin Zborowski

Marcin Zborowski

Podczas gdy według czeskiego klasyka Járy Cimrmana „posłaniec światła” przyszedł z Liptákova, to do nas na eBF zawita z Polski. Nazywa się Marcin Zborowski i już 15 lat pracuje w spółce Signify (wcześniej Philips Lightning), która jest pionierem w produkcji sprzętu oświetleniowego. Tak, jak świecą ich nowoczesne żarówki, świetlówki i lampy, Marcin stara się razem ze swoim zespołem specjalistów wnosić jak najwięcej światła do procesów zakupowych i jak najefektywniej zarządzać środkami na poszczególne produkty.

Profil zawodowy

Miroslav Hlivák

Miroslav Hlivák

Przyjedzie ze Słowacji, ale jego uczestnictwo na eBF będzie miało międzynarodowy charakter. Miroslav Hlivák, który od zeszłego roku jest przewodniczącym „Urzędu ds. Zamówień Publicznych”, nie kryje się z tym, że chce tegoroczne słowackie przewodniczenie Grupie Wyszehradzkiej wykorzystać do zasadniczego postępu w dziedzinie zamówień publicznych. Łącznie z walką przeciw nieuczciwym praktykom. Zamówieniami publicznymi od wielu lat zajmował się jako adwokat i specjalista, oferująć usługi poradnictwa dla słowackich i zagranicznych klientów.

Profil zawodowy

Lucie Hrabáková

Lucie Hrabáková

Jako kupujący będziecie podziwiani, jeśli wiecie, co należy zrobić przed rozpoczęciem zakupów. Włączyć myślenie, określić drogę i cel – to podstawa według Lucii Hrabákovéj, która jest Kierownikiem Działu Zakupów w spółce Buzuluk. Długotrwała praca w zamówieniowej produkcji maszyn nauczyła ją, że pożądany sukces zakupów rodzi się w „fazie wstępnej”, gdy należy współpracować z kolegami z działu technicznego, planowania, ekonomii i handlu.

Profil zawodowy

Marek Šmíd

Marek Šmíd

Po studiach i praktykach adwokackich w Londynie, gdzie pracował do 2012 roku, zawodowe kroki Marka Šmída prowadziły dodaj kancelarii Maple & Fish. Skupia się przede wszystkim na prawie zamówień publicznych, prawie UE, prawie konkursowym oraz ochronie osób i danych osobowych. Poza tym uczy na Wydziale Prawa Uniwersytetu Trnawskiego w Trnawie i prowadzi seminaria na temat prawa zamówień publicznych, funduszy europejskich i ochrony danych osobowych. Publikuje także w czasopismach naukowych.

Profil zawodowy

Mikołaj Kuc

Mikołaj Kuc

Nieustanny rozwój, szkolenie personelu oraz ulepszanie procesów są głównym zawodowym celem naszego kolejnego spikera – Mikołaja Kuca. W dziedzinie zakupów zbiera doświadczenia od dwunastu lat, a obniżenie kosztów i wysoką efektywność stara się osiągnąć przy pomocy nowoczesnych projektów zarządzania. Najpierw pracował w spółce segment FMCG, a od 2013 roku działa w biznesie browarniczym. Jest „Category Managerem” w Asahi Breweries Europe Group, gdzie zajmuje się strategią zakupową dla kategorii MRO (konserwacja i naprawy).

Profil zawodowy

Daniel Stefan

Daniel Stefan

Daniel Stefan ze spółki Ashai przyjedzie do nas do Ostrawy przeświadczony o tym, że ma do dyspozycji właściwe eNarzędzia, które pomagają realizować potencjał firmy. Od strony technicznej, jako eSourcing Manager, zajmuje się zarządzaniem zmianami i zapewnia, że kupujący mają potrzebną wiedzę na temat wykorzystywanych narzędzi. Specjalizuje się w zakupach firmowych od ponad dwudziestu lat. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach w Dziedzinie FMCG i Oil & Gas.

Profil zawodowy

Ondřej Ječný

Ondřej Ječný

Doświadczenie przy zakupie różnych towarów i metodyce zamówień publicznych ze specjalizacją w narzędziach elektronicznych Ondřej Ječný wykorzystuje teraz jako Kierownik Działu Zakupów Centralnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Oprócz zakupów centralnych i systemów elektronicznych koordynował również przejście z indywidualnego narzędzia elektronicznego na Państwowe narzędzie elektroniczne. Jest również członkiem międzyresortowej grupy ds. implementacji Strategii Elektronizacji udzielania zamówień publicznych na lata 2016-2020.

Profil zawodowy

Fernando Batista

Fernando Batista

Jedną z misji eBF jest międzynarodowa wymiana doświadczeń, dlatego cieszy nas, że gościem będzie również Fernando Miguel dos Santos Batista z portugalskiego Instytutu IMPIC, który kieruje udzielaniem zamówień publicznych, e-platformami i administracją portalu BASE. Fernando jest Dyrektorem ds. Prawnych i Zamówień Publicznych. Od 2008 roku reprezentuje również Portugalię w dziedzinie udzielania zamówień publicznych m.in. w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości.

Profil zawodowy

Katarína Kalocsanyiová

Katarína Kalocsanyiová

Zakupy firmowe i logistyka to główne dziedziny, którymi zajmuje się doświadczona prawniczka Katarína Kalocsányiová. Obecnie jest menadżerką logistyki zakupów w międzynarodowej grupie MOL. Jej zespół zajmuje się grupowym zapotrzebowaniem na różne rodzaje transportu, magazynowania, inwestycji w parki maszynowe i wynajem pojazdów oraz lokalne zapotrzebowanie wychodzące z potrzeb spółki córki SLOVNAFT. Właśnie w niej pracowała wcześniej na różnych stanowiskach handlowych.

Martin Jonastik

Martin Jonastik

Martin Jonaštík w międzynarodowym koncernie IKEA propaguje efektywne rozwiązania obniżające przy zamówieniach koszty związane z procedurami. Na stanowisku Procurement Compliance Specialist skupia się na kontroli i rozwoju procedur i zwyczajów zakupowych. Obecnie kieruje projektem wprowadzenia elektronicznego „rynku B2B”. Elektronizacją i automatyzacją zakupów zajmuje się już od 2009 roku, kiedy to uczestniczył w uruchomieniu eProcurementu.

Profil zawodowy

Veronika Ivaničová

Veronika Ivaničová

Wiedzę i umiejętności z dziedziny elektronizacji i centralizacji zamówień publicznych „wchłaniała” najpierw w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gdzie pracowała w latach 2014–2016. Później przeniosła się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym, na stanowisku Dyrektorki Działu Zamówień Publicznych, udało jej się przeprowadzić kompletną elektronizację, łącznie z zamówieniami o niskiej wartości. Co więcej jej zespół kończy właśnie nowy państwowy eKatalog produktów spożywczych, mający działać na zasadzie e-shopu.

Profil zawodowy

Karel Voborský

Karel Voborský

Jedną z osób, która na eBF opowie o „New Procurement”, będzie Karel Voborský. To doświadczony specjalista pracujący w spółce Asahi Breweries Europe Group jako kierownik działu zakupów materiałów bezpośrednich i zapewniania źródeł dla jedenastu europejskich browarów. W swojej praktyce skupia się na wynikach, zmianach, ulepszaniu i dyscyplinie mających na celu zwiększenie przewagi konkurencyjnej. Wielokulturowe, międzynarodowe środowisko zna również ze spółek Mars, Molson Coors i Sanofi.

Profil zawodowy

Isabel Rosa

Isabel Rosa

Systemy informacyjne i elektronizacja zamówień publicznych to dziedzina, którą od dawna zajmuje się portugalska specjalistka Isabel Rosa. W narodowym instytucie IMPIC odpowiada za kierowanie portalem do zamówień publicznych. Problematyką elektronicznego udzielania zamówień zajmuje się także w portugalskich i europejskich zespołach. Pracuje w tej dziedzinie około 25 lat, w trakcie których zajmowała w większości stanowiska kierownicze.

Profil zawodowy

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Być może zaskoczy, że domeną pracy Zdeňka Pytlíčka, który zajmował szereg stanowisk od handlowca aż po stratega, są wszelkie czynności związane z zakupami, przy których się „nie kupuje”. W spółce Innogy zajmuje się obecnie prawodawstwem związanym z handlem, procesami oraz systemami. Przykład? Od zeszłego roku wprowadza system, który umożliwia wstępną kwalifikację dostawców, w wyniku czego możliwe jest osiągnięcie dużych oszczędności przy budowie sieci gazowych. Wynoszą one 90 milionów euro rocznie.

Profil zawodowy

Daša Paláková

Daša Paláková

Dyrektorka Działu Zamówień Publicznych w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych z upodobaniem stwierdza, że gdyby wetknąć szpilkę wszędzie tam, gdzie miejsce pracy jej pracodawcy zgłasza zapotrzebowanie na kupno towarów, powstałby jeż w kształcie całej Słowacji. Wynika stąd, że specjalistyczna wiedza Dašy Palákovéj musi być ogromna i tak właśnie jest. W dziedzinie zamówień publicznych działa od 2006 roku i brała udział między innymi w pomyślnym wprowadzeniu projektu Elektronicznego systemu zamówień.

Profil zawodowy

Miloš Olejník

Miloš Olejník

Kiedy ktoś ma za sobą ponad dwadzieścia lat praktyki w międzynarodowych firmach typu Ikea, innogy czy Makro, może na konferencji zakupowej mówić dosłownie o podręcznikowych przykładach. Miloš Olejník, obecnie na pozycji Headquarter Procurement Leader w firmie HB Reavis, należy właśnie do tej kategorii doświadczonych profesjonalistów. Jest wielkim zwolennikiem elektronicznych zakupów i orędownikiem maksymalnej transparentności w procesie przetargowym.

Profil zawodowy

Will Beattie

Will Beattie

Will jest głównym menadżerem na Europę kontynentalną w Chartered Institute of Procurement and Supply (lub inaczej CIPS) i liderem w wyszukiwaniu nowych okazji handlowych. Asystuje przy zakładaniu nowych filii na całym świecie. Odpowiada przede wszystkim za współpracę z globalnymi, korporacyjnymi klientami przy projektach oraz za rozwój rozwiązań, które mają pomóc organizacjom w maksymalizowaniu potencjału zakupowego i łańcuchów dostawczych, łącznie ze szkoleniem personelu i rozwojem procesów. Jest gorącym zwolennikiem profesji handlowej i skupia się na doskonaleniu umiejętności zespołów zakupowych.

Profil zawodowy

Martina Šťastná

Martina Šťastná

Opowiadać o praktycznych przykładach, w których samorząd regionalny dzięki e-aukcjom zaoszczędził przy zakupach najróżniejszych towarów, przyjedzie do Ostrawy z Liberca Martina Šťastná. Jest Kierowniczką Działu Zamówień Publicznych w tamtejszym Urzędzie regionalnym kraju libereckiego, gdzie ze swoim zespołem realizuje e-aukcje już od kilku lat. Kiedy zauważono, że uzyskane oszczędności sięgają konkretnych kwot, rozpoczęto używanie e-aukcji w poszczególnych przedsiębiorstwach użyteczności publicznej kraju.

Profil zawodowy

Marie Siberová

Marie Siberová

Zakupy to bardzo stara dyscyplina, jednak zasady tego, jak grać, żeby wygrać, nie zostały jasno zdefiniowane, twierdzi Marie Siberová ze spółki Krofian CZ, w której zajmuje stanowisko kierownika zakupów. Firma należy do elitarnych w dziedzinie automatyzacji technologicznych całości, dlatego Marie codziennie stawia czoła wyzwaniom i trudnościom. Na eBF podzieli się z nami między innymi tym, jak reagować na wymagania managementu w dziedzinie szukania oszczędności dla poszczególnych towarów, standaryzacji części i wyszukiwania nowych technologii.

Profil zawodowy

Marcela Zemanová

Marcela Zemanová

Otwarcie, uczciwie i dokładnie – w ten sposób Marcela Zemanová, pracująca w czeskiej fabryce światowej korporacji Chart Industries, stara się przekazywać dostawcom wymagania klientów wewnętrznych. Na stanowisku Supply Chain Managera zdobyła wysokie kwalifikacje do kierowania całym procesem zakupowym. Stara się je wykorzystać tak, aby eliminować potencjalne niezgodności, nieporozumienia i brak elastyczności w wewnętrznej komunikacji. Według niej podstawową umiejętnością jest sztuka zadawania właściwych pytań.

Profil zawodowy

Milan Tomek

Milan Tomek

Pojęcie "strategia zakupów" jest dla wielu trudne do uchwycenia, jednak Milan Tomek pokazuje, że nie ma się czego obawiać. Ponad dziesięć lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w spółce Siemens zaprocentowało posadą Global Commodity Managera, na której zajmuje się rozwojem i implementacją globalnych strategii zakupu dużych konstrukcji stalowych. Jednocześnie usprawnia procedury zakupowe i dostawcze, wykorzystując nowoczesne metody i proaktywne rozwiązania dla działań nakierowanych na obniżenie kosztów.

Profil zawodowy

Pavel Mráz

Pavel Mráz

Za wspaniałą, choć nie zawsze tanią, szkołę Pavel Mráz uważa przypadki zakupów, którymi zajmował się w czasie swojej dwudziestoletniej praktyki. Jako przedsiębiorca w sektorze transportu chadzał wieloma drogami, które zaprowadziły go do międzynarodowej japońskiej spółki Yusen Logistics Czech, w której pracuje na stanowisku Asset Managera. Na eBF przyjedzie, aby podzielić się prawdziwą historią o tym, jak to jest wprowadzać przy pomocy elektronizacji centralnie sterowane zakupy do filii w Czechach i Słowacji.

Profil zawodowy

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

Z dystansem przyznaje, że z zamówieniami publicznymi i eAukcjami żyje w związku małżeńskim. Krótko mówiąc jest to świat, który dla Aleny Ševčíkovej, Kierowniczki Działu Zakupów i Zamówień Publicznych w Szpitalu Nowe Miasto na Morawie, stał się hobby. Mimo że niekiedy przynosi zarówno radość, jak i gorzkie chwile, wierzy, że zawsze należy pokonywać przeszkody i iść dalej. W końcu jako kobieta, która zaoszczędziła, głównie na zamówieniach o charakterze inwestycyjnym, dziesiątki milionów koron, dobrze wie, jak stawić czoła trudnym wyzwaniom.

Profil zawodowy

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Najlepszym dowodem na to, że na ostrawskim eBF regularnie spotykają się najwięksi gracze krajowego i międzynarodowego handlu, jest uczestnictwo przedstawiciela spółki Siemens. W imieniu koncernu ponownie wystąpi Martin Zelinka, Dyrektor ds. Zakupów oddziału Power&Gas w Czeskiej Republice, który jest uznanym specjalistą centralizacji zakupów i kierowania projektami w dziedzinie wdrażania nowych narzędzi zakupowych i procesów. W przeszłości wpłynęła na niego również praca w zespołach handlowych grupy RWE.

Profil zawodowy

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Niepoprawny optymista, który wierzy, że na Słowacji można robić zakupy z humorem, ciekawie, a jednocześnie oszczędnie i zgodnie z prawem. Ze swoim zespołem to właśnie Jaroslavowi Lexie udało się, jako Dyrektorowi Działu Zamówień Publicznych MPSVaR SR, zaoszczędzić ponad 5 milionów euro. Pisze umowy, sprzeciwy, artykuły, książki, a w przeszłości również bloga. Jako szkoleniowiec z dziedziny zamówień publicznych potrafi wyjaśnić, gdzie w prawie można odnaleźć zdrowy rozum. Jest współzałożycielem słowackiego APUeNu.

Profil zawodowy

Tomáš Šturala

Tomáš Šturala

Długotrwałe działanie w administracji publicznej Tomáš Šturala zamienił w tym roku na pracę w sektorze prywatnym. Od 2011 roku był Dyrektorem Administracji Nieruchomości miasta Znojma, gdzie popierał rozwój elektronizacji zamówień publicznych, w których miasto zaoszczędziło znaczne kwoty. Obecnie poświęca się oferowaniu swoich usług gminom, miastom i firmom. Pomaga im rozwiązywać wszystkie problemy, które mają z udzielaniem zamówień publicznych. Tylko w ubiegłym roku zarządzał zamówieniami na kwotę bez mała 750 mln koron.

Profil zawodowy

Karel Jaroměřský

Karel Jaroměřský

eAukcji używa dlatego, że dzięki nim może sprawdzić cenę rynkową. Pomagają one kupującym myśleć systemowo przy tworzeniu strategii postępowania przetargowego. Karel Jaroměřský jest obecnie menadżerem zakupów centralnych w spółce První brněnská strojírna Velká Bíteš, gdzie eAukcje wykorzystują jako jedno z narzędzi do centralizacji procesów zakupowych. Zakupami strategicznymi zajmował się jednak już wcześniej w spółce maszynowej Hestego, gdzie pracował na stanowisku menadżera logistyki.

Profil zawodowy

Kateřina Stuchlová

Kateřina Stuchlová

Opinię, że również w tak małym mieście jak Tachov mogą dziać się wielkie rzeczy, podziela Kateřina Stuchlová, która od 2012 roku pracuje w administracji tamtejszych zamówień publicznych z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych. Ocena w formie e-aukcji stopniowo stała się codziennością większości konkursów i zapewniła miastu oszczędności w wysokości milionów koron. Tachov z sukcesem realizuje również projekty z programów dotacyjnych, gdzie elektronizacja pomaga przy późniejszych kontrolach. Kateřina każde zamówienie traktuje jak nowe wyzwanie.

Profil zawodowy

Jitka Hejlová

Jitka Hejlová

Wykształcenie z Wydziału Leśnictwa oraz Wydziału Prawa z sukcesem wykorzystuje w praktyce Jitka Hejlová, która zamówieniami publicznymi zajmuje się od 2006 roku. Wcześniej pracowała dla miasta Ołomuniec oraz spółek prywatnych VOP i INNOVA. Od 2017 roku jest Kierowniczką Działu Udzielania Zamówień Publicznych w Lasach Państwowych Czech – jednego z dużych publicznych zleceniodawców. Dba o ponad 1,3 mln ha leśnego majątku i ponad 38 tys. km cieków wodnych i potoków.

Profil zawodowy

Ivana Durczoková

Ivana Durczoková

Towarzyszenie zmianom od początku było dużym wyzwaniem – mówi Ivana Durczoková o doświadczeniach związanych z wdrażaniem zasad zarządzania korporacyjnego, które stały się częścią codziennej praktyki Urzędu Regionalnego i organizacji pożytku publicznego kraju morawsko-śląskiego. Dzisiaj ogólną praktyką jest kupowanie energii na giełdzie, a materiałów medycznych i użytkowych łącznie z niektórymi artykułami spożywczymi we własnym e-shopie. Ivana najpierw kierowała zespołem projektowym, obecnie jest Kierowniczką Działu Zarządzania Korporacyjnego i Kontroli.

Profil zawodowy

Lukáš Moravčík

Lukáš Moravčík

Bogata w międzynarodową praktykę – taka jest kariera zawodowa Lukáša Moravčíka, absolwenta brytyjskiego University of Bath i menadżera zakupów firmowych w dziedzinie przemysłu, logistyki i produkcji. Jako Category Manager w spółce HB Reavis na co dzień zajmuje się zarządzaniem kategoriami i projektami, negocjacjami, zarządzaniem dostawcami oraz międzynarodowymi źródłami. Doświadczenie zyskiwał na podobnych stanowiskach w spółkach Salzburg AG, Austrian Post AG czy Electrolux.

Profil zawodowy

Mário Biňas

Mário Biňas

Mówi o sobie, że jest graczem, który chętnie snuje opowieści. Dlatego to właśnie Mário Biňas poprowadzi spotkanie na temat e-Procurementu, którym zajmuje się od 2013 roku, kiedy to spowodował dosłowną rewolucję w zakupach elektronicznych spółki BILLA Słowacja. Stworzył wzór, umożliwiający przeprowadzanie aukcji i przetargów online we wszystkich działach firmy, który został wdrożony w całej międzynarodowej grupie. Wcześniej pracował dla spółek GFK, Centire i Slovnaft, gdzie zajmował się analizą i controllingiem. Obecnie buduje własną firmę, która pomaga w elektronizacji małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom.

Profil zawodowy

Jan Vašek

Jan Vašek

Być na konferencji zakupowej i opuścić wystąpienie Jana Vaška, który należy do elity w dziedzinie zarządzania zakupami, jest po prostu grzechem. Inspirujący, energiczny i zabawny mówca potrafi zdobyte doświadczenia świetnie przekazać studentom i praktykom. Sztuka wciągnięcia publiczności w problematykę wzięła się u niego z praktyki handlowej w spółkach Toyota, Inergy, Automotive Lighting i Swiss Krono. Obecnie wykłada na VŠB-TU Ostrawa.

Profil zawodowy

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingowy specjalista, konsultant i kierownik projektu PROEBIZ, który swoimi doświadczeniami dzieli się na konferencjach w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W latach dziewięćdziesiątych Milan Kaplan założył formę NAR, specjalizującą się w procesach marketingowych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Następnie zaczął rozwijać i używać w praktyce e-bizowe technologie, jak np. wybór dostawców w formie eAukcji i elektronizacja procesów zakupowych. Projekt, który otrzymał nazwę PROEBIZ, jest teraz najszerzej wykorzystywanym środowiskiem eAukcyjnym i źródłem know-how w całej Europie Środkowej.

Profil zawodowy

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Jeśli zakupy elektroniczne mają swoich apostołów, to jednym z nich musi być Ondrej Jombík, który praktycznie w każdych okolicznościach potrafi wdrożyć elektronizację, transparentność całego procesu zakupowego i tworzenie systemów kwalifikujących dla dostawcy. Jako Kierownik Działu Logistyki spółki energetycznej Západoslovenská energetika, gdzie pracuje od 1998 roku, uważa, że właśnie dzięki eAukcjom udało się w dużym stopniu oczyścić rynek z metod dzikiego kapitalizmu lat 90-tych. Dzięki swojej specjalizacji w koncernie E.ON jest członkiem „Corporate supply Chain“ i „Grid BAP“.

Profil zawodowy

Václav Pelouch

Václav Pelouch

Specjalistyczna wiedza i praca w atrakcyjnym i trudnym środowisku - tak można by w skrócie zaprezentować wizytówkę Václava Peloucha, który doskonale orientuje się w działaniu, zarządzaniu i restaurowaniu budynków Teatru Narodowego, gdzie pracuje od 1998 roku. Zajmował różne stanowiska, a w latach 2012 – 2013 kierował Teatrem. Obecnie jest Dyrektorem Techniczno-Administracyjnym, który zapewnia przygotowanie i realizację inwestycji i zamówień publicznych. Świeżymi wiadomościami z praktyki może się podzielić dzięki trwającej rekonstrukcji historycznego i administracyjnego budynku Opery Narodowej, gdzie w imieniu Teatru Narodowego jest Kierownikiem zespołu realizacji.

Profil zawodowy

Mateusz Borowiecki

Mateusz Borowiecki

O tym, że o zarządzaniu zakupami, consultingu i sourcingu swoje wiedzą również w sąsiedniej Polsce, bez wątpienia przekona was Mateusz Borowiecki. Specjalista z naprawdę szeroką wiedzą, który posiada więcej niż praktyczne doświadczenie w międzynarodowych projektach, również tych związanych z IT, jak np. wdrażanie systemów zakupowych różnych producentów. Regularnie występuje na konferencjach zakupowych, publikuje o zakupach korporacyjnych i działa jako wykładowca studiów podyplomowych na ALK w Warszawie oraz WSB we Wrocławiu.

Profil zawodowy

Martin Wiederman

Martin Wiederman

Jako doświadczony matador w dziedzinie zakupów i zarządzania w spółkach Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice i Legios twierdzi, że rzeczywistość zakupowa bywa niekiedy absurdalna. Według Martina Wiedermana na przykład możecie spokojnie trafić do sądu z tym, z kim przez lata robiliście większość swoich interesów. Postępowanie procesowe, zarządzanie operacyjne i zakupy jako proces są jego życiowymi hobby, nie dziwi więc, że swoimi wiadomościami dzieli się chętnie w formie publikacji i wystąpień.

Profil zawodowy

Juraj Majtán

Juraj Majtán

Międzynarodowa spółka Faurecia należy do największych światowych dostawców przemysłu samochodowego. Już 18 lat pracuje dla niej doświadczony menadżer Juraj Majtán, który odpowiedzialny był między innymi za przygotowanie i rozpoczęcie produkcji w nowych fabrykach w Rumunii, Rosji, Kolumbii i Południowej Afryce. Przez ostatnie dziesięć lat pracuje w dziale zakupów, gdzie jest obecnie dyrektorem ponad trzydziestu pozaprodukcyjnych zakładów w Europie Wschodniej. Poza tym prowadzi w Polsce centrum R&D oraz centra serwisowe w każdym z krajów europejskich.

Profil zawodowy

Martin Daniš

Martin Daniš

Najtrudniej jest zacząć, mówi powiedzenie, które można zastosować nie tylko dla biznesu. Swoje wie o tym Martin Daniš, który dosłownie od zera zaczął konfigurować procesy związane z zamówieniami publicznymi w urzędzie kraju bańskobystrzyckiego. Na stanowisku kierownika działu nie wahał się i przeprowadził elektronizację zamówień publicznych również dla zamówień o niskiej wartości. Zajmuje się tym już ponad siedem lat. Wcześniej pracował jako konsultant w firmie VOSK, gdzie zrealizował około 200 zamówień dla publicznego zleceniodawcy. Rozwiązywał jednak również problemy "z drugiego brzegu rzeki".

Profil zawodowy

Jan Hladký

Jan Hladký

Już od ponad dwudziestu lat Jan Hladký pracuje w dziedzinie energetyki i towarów przemysłowych. Na eBF podzieli się z nami punktem widzenia dostawcy, który w czasie obecnego wzrostu cen jest na korzystniejszej pozycji negocjacyjnej w stosunku do kupujących. Wcześniej działał jako menadżer marketingowy w firmie Metalimex oraz menadżer sprzedaży w OKD. Obecnie zajmuje podobne stanowisko w niemieckiej spółce Thyssenkrupp Raw Materials Trading.

Profil zawodowy

Juraj Barbarič

Juraj Barbarič

Dziedziną zamówień publicznych zajmuje się od 2010 roku. Pierwsze trzy lata pracował po stronie kandydata, a w 2013 roku otrzymał od Wschodniosłowackiego Instytutu Chorób Serca i Naczyń Krwionośnych okazję do przejścia na stronę zleceniodawcy. W tym też roku dział zamówień publicznych rozpoczął stopniową elektronizację. Barbarič brał udział w utworzeniu i wprowadzeniu przygotowawczych konsultacji rynkowych w spółce. Obecnie w większości zajmuje się realizacją mniejszych zamówień ogłaszanych za pośrednictwem EKS i zamówieniami o małym zasięgu realizowanymi za pośrednictwem systemu elektronicznego.

Martin Hadaš

Martin Hadaš

Udzielaniem zamówień publicznych zajmuje się od ponad dziesięciu lat, a od 2011 roku jest Kierownikiem Działu Zamówień Publicznych na brneńskim Uniwersytecie Masaryka. Martin Hadaš razem ze współpracownikami realizuje tam centralne zakupy za pośrednictwem DSZ i umów ramowych, kieruje udzielaniem zamówień publicznych współfinansowanych z programów UE i koordynuje wykorzystywanie eNarzędzi do udzielania zamówień publicznych. Okazjonalnie również wykłada. Wcześniej zarządzał postępowaniami przetargowymi w firmie doradczej.

Profil zawodowy

Jana Hybšová

Jana Hybšová

Skończyła Wydział Prawa w Pilznie. Od początku swojej praktyki zajmuje się zamówieniami publicznymi. Dzięki pracy w firmie GORDION sp. z o. o. posiada doświadczenie ze wszystkimi typami zleceniodawców i konkursów. Obecnie piąty rok pracuje na stanowisku Kierownika Działu Zamówień Publicznych w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie co roku realizowane są zamówienia za kilka miliardów koron.

Profil zawodowy

Rastislav Janík

Rastislav Janík

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Komeńskiego. Jako absolwent przez dwa lata zajmował się prawem handlowym, w 2005 roku został przyjęty do ZSE a.s. na stanowisko kierownika ds. zakupów, gdzie zajmował się zakupami operacyjnymi i strategicznymi. W ramach koncernu E.ON, częścią którego jest także ZSE a.s., działał jako członek zespołu ds. sourcingu, który zajmował się harmonizowaniem specyfikacji technicznych oraz procesów zakupowych dot. poszczególnych towarów. Wspiera elektronizację połączoną z osiągnięciem możliwie najefektywniejszego zakupu strategicznego.

Stanislav Bogdanov

Stanislav Bogdanov

W celu przesuwania stale dalej obecnej granicy w dziedzinie udzielania zamówień publicznych, do Ostrawy regularnie wraca Stanislav Bogdanov. Na festiwalu zakupowym będzie reprezentować najwyższy poziom państwowych postępowań przetargowych – jest Dyrektorem Działu Elektronizacji Zamówień Publicznych i Koncesji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W przeszłości brał udział w projekcie Państwowego narzędzia elektronicznego, jak również był jego głównym szkoleniowcem.

Profil zawodowy

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

Nowości z bratniej Słowacji, z którą pod względem języka i filozofii bardzo dobrze się rozumiemy, przywiezie do Ostrawy Branislav Šarmír. W trakcie swojej kariery od 1996 roku pracował w dużych spółkach, takich jak EuroTel, UPC, VÚB i IBM Słowacja. Kierownicze stanowisko w dziale marketingu, handlu i usług dla klientów w ostatnich sześciu latach zamienił na zamówienia publiczne i zakupy, które są jego aktualnym „dżobem” w firmie VO SK.

Profil zawodowy

Karel Otýs

Karel Otýs

Doświadczony menadżer handlowy, lektor i konsultant. Tym wszystkim jest Karel Otýs, który w 2011 roku odszedł z wysokiego stanowiska menadżerskiego w handlu i założył własną firmę doradczą i szkoleniową. Z entuzjazmem uczy, zbliża, radzi, dzieli się, dyskutuje, motywuje, trenuje i szkoli handlowców, menadżerów zakupu, ale również ich wewnętrznych klientów, a czasem również dostawców. Potrafi znaleźć niestandardowe rozwiązania z naciskiem na efektywność i prostotę. Skomplikowane problemy umie rozłożyć na proste i zrozumiałe molekuły.

Profil zawodowy

Jiří Róžański

Jiří Róžański

W poprzednich latach wyraźnie przyczynił się do tego, że była grupa RWE, dzisiaj Innogy, realizuje wszystkie postępowania przetargowe w formie elektronicznej. Teraz podobnych korzyści od Jiřígo Róžańskiego oczekuje również spółka Xella CEE, gdzie zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Zakupów. Jako duży zwolennik narzędzi elektronicznych potrafi zainteresować zrozumiałością, jasnością i przystępnością prezentowanych tematów dla szerokiej publiczności.

Profil zawodowy

Václava Kotrbová

Václava Kotrbová

Już od 2001 roku Václava Kotrbová pracuje w Urzędzie Regionalnym Kraju Wysoczyna na stanowisku analityka i metodyka wspólnych zakupów oraz zajmuje się oprawą prawną skomplikowanych zamówień publicznych. Ich elektronizację prowadzi od czasu wprowadzenia obowiązku publikowania na profilu zleceniodawcy, kiedy kraj Wysoczyna rozwinął i certyfikował własny profil. Obecnie wykorzystuje komercyjne e-narzędzia, przy pomocy których na co dzień realizuje w pełni elektroniczne udzielanie zamówień, łącznie z DSZ.

Profil zawodowy

Jana Hovjacká

Jana Hovjacká

Każdy dział ekonomii ma własny charakter i odnosi się to szczególnie do służby zdrowia. Więcej i nie tylko o tym opowie Jana Hovjacká, która pracuje w Szpitalu z przychodnią Havířov na stanowisku Kierownika Działu Centralnego Zaopatrzenia. eAukcjami zajmuje się od 2009 roku i uczestniczyła na przykład we wprowadzeniu elektronicznego udzielania zapytań w szpitalach. W 2012 roku zyskała certyfikat szkoleniowca w dziedzinie elektronicznego udzielania zamówień publicznych.

Profil zawodowy

Michaela Poremská

Michaela Poremská

Świadomość tego, że nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem, w codziennej praktyce szerzy prawniczka Michaela Poremská. Jednakże to dopiero początek listy jej aktywności. Już od 2006 roku zajmuje się udzielaniem zamówień publicznych, do czego od niemal dziesięciu lat wykorzystuje jedynie narzędzia elektroniczne. Poza tym pisze artykuły naukowe na temat elektronizacji zamówień publicznych i wydała kilka książek po czesku i angielsku. Swoją wiedzę przekazuje studentom Uniwersytetu Mendla w Brnie oraz szerokiej publiczności na seminariach.

Profil zawodowy

Martina Klacek

Martina Klacek

Kiedy chcecie poddać elektronizacji zamówienia publiczne, musicie robić to na sto procent. Tym hasłem kieruje się Martina Klacek, która od 2015 roku zapewnia pełną elektronizację procesów zamówień publicznych ze stanowiska Kierownika Działu Zamówień Publicznych miasta Žiar nad Hronom. Od tego roku miasto chlubi się tym, że jako pierwszy samorząd na Słowacji rozpoczęło pracę z zamówieniami publicznymi za pośrednictwem Dynamicznego Systemu Zakupowego. Dla chcącego, nic trudnego.

Profil zawodowy

Jiří Šimon

Jiří Šimon

Odpowiedzialne i rozsądne udzielanie zamówień publicznych jest tym, czym zawodowo zajmuje się Jiří Šimon, Dyrektor Działu Zamówień Publicznych w Ministerstwie Rolnictwa Republiki Czeskiej, gdzie pracuje od 2014 roku. W Ostrawie podzieli się tym, jak z sukcesem centralizować zamówienia, jak nadzorować 35 resortowych organizacji, czy dlaczego w przypadku skomplikowanych przetargów należy wybierać wstępne konsultacje rynkowe. Na podstawie inspiracji z Wielkiej Brytanii stara się szerzyć dobre rozwiązania w ramach rządowych grup roboczych.

Profil zawodowy

Valentina Vaňková

Valentina Vaňková

Stopniowo rozwija się bogata i barwna kariera zawodowa Valentiny Vaňkovéj, która na eBF podzieli się doświadczeniami handlowymi z rodzimej Ostrawy. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta w Wydziale Zamówień Publicznych i Ddziału Kapitału jako Kierownik Udziału Kapitałowego i Wspólnych Zakupów. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Pradze, a doświadczenie zyskała najpierw w dziedzinie transportu i spedycji. Działała w spółce ČSAD a następnie założyła własną firmę spedycyjną Forman VK.

Profil profesijny

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Swemu powołaniu, które wiąże się z wyjątkowo aktywnym wspieraniem zmian w zwyczajach zakupowych zleceniodawców oraz uproszczeniem i przyspieszeniem procesów zakupowych, Kateřina Koláčková poświęca się 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W dziedzinie elektronizacji zamówień publicznych zdecydowanie ma czym inspirować. W końcu od 2006 roku w swojej firmie Otidea przeszkoliła ponad 10 tysięcy zleceniodawców i pomyślnie realizowała przetargi przekraczające wartość 5 miliardów koron.

Profil zawodowy

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Była świadkiem tego, jak na Uniwersytecie Masaryka w Brnie w 2010 roku przechodzono na elektroniczne udzielanie zamówień publicznych i uruchamiano dynamiczne systemy zakupowe. Dzisiaj Naďa Voráčová jest menadżerką zamówień w uniwersyteckim rektoracie, gdzie wyszukuje nowe rozwiązania. W ostatnich lata pracowała nad uzupełnieniem DSZ o umowy z elementem ramowym oraz nad konkursami z katalogów elektronicznych czy wprowadzeniu wewnętrznego e-shopu dla kompletnej elektronizacji zakupów centralnych.

Profil zawodowy

Žaneta Vebrová

Žaneta Vebrová

Świat zakupów uważa za tak pięknie różnorodny, że każdy dzień na nowo ją zaskakuje. Žanetę Vebrovą można bez wątpienia uważać za kolejną z entuzjastycznych propagatorek elektronizacji zakupów. Od 1997 roku pracuje w spółce Korado, gdzie na początku zajmowała stanowisko głównej księgowej. Od 2012 roku zajmuje się przetargami w zespole zakupowym, ze szczególnym naciskiem na usługi i inwestycje. Wykorzystywanie narzędzi elektronicznych do negocjacji czy porównywania danych jest dla niej naturalnym wyborem.

Profil zawodowy

Lenka Kundratová

Lenka Kundratová

Za osiągającą sukcesy i doświadczoną konsultantkę bez wątpienia można uważać Lenkę Kundratovą. Od kiedy zaczęła w 2001 roku pracę w spółce NAR marketing udało jej się wdrożyć eAukcje jako narzędzie zakupowe w ponad 80 firmach i instytucjach. Obecnie kieruje zespołem konsultantów handlowych PROEBIZ. Może czerpać z pełnej gamy wiedzy, którą zdobyła dzięki poprzednim pracodawcom jako Dyrektor ds. Marketingu i Kierownik Działu Zakupów.

Profil zawodowy

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Środowisko fabryk, gdzie pracował przez dziewięć lat i gdzie zaczął również wykorzystywać eAukcje przy postępowaniach przetargowych, zamienił w 2006 roku na stanowisko jednego z głównych ambasadorów projektu PROEBIZ. Tomáš Trenkler szerzy projekt na Słowacji, a od początku 2015 roku również w Chorwacji.

Profil zawodowy

Jana Vítová

Jana Vítová

Symboliczny powrót do korzeni jest jednym z motywów drogi zawodowej Jany Vítovéj, która w 1990 roku była pierwszym pracownikiem firmy NAR marketing. Mimo że po dwóch latach odeszła i zaczęła prowadzić własną firmę, w 2007 roku przyjęła ofertę powrotu i od tego czasu pomyślnie poszerza szeregi użytkowników programu PROEBIZ. Jest Kierownikiem Zespołu Konsultingowego lub inaczej Country Managerem na Morawie, części wschodnich Czech i Wysoczynie.

Profil zawodowy

Marian Gałuszka

Marian Gałuszka

Na konferencji wystąpi jako Kierownik Centrum Wsparcia Użytkowników systemu eAukcyjnego PROEBIZ, znanego jako „Houston”. Marian Gałuszka prowadzi zespół wsparcia użytkowników, szkoli w kraju i zagranicą oraz bierze udział w rozwijaniu i testowaniu systemu. W macierzystej firmie NAR marketing pracuje od 2009 roku. Wcześniej zajmował się logistyką w spółce Pro North Czech. Skończył Handel międzynarodowy na uniwersytecie w Krakowie, poza tym w trakcie studiów wyjeżdżał na stypendia do USA i Kanady.

Profil zawodowy

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Bawi go wdrażanie systemu eAukcyjnego PROEBIZ w procesy wewnętrzne firm i instytucji. Specjalizuje się głównie w zwiększaniu efektywności procesów w zamówieniach publicznych poprzez zbudowanie jasnej struktury konkursu. Peter Mikuláš rozpoczął pracę w spółce NAR marketing w 2010 roku jako świeży absolwent. Obecnie pracuje na stanowisku country managera.

Profil zawodowy

Jiří Cudlín

Jiří Cudlín

Potrzebujecie, aby ktoś wam powiedział, jak zrobić tak, żeby eAukcje naprawdę działały? Zwróćcie się do Jiřígo Cudlína, Kierownika zespołu projektowego PROEBIZ, który zajmuje się optymalizacją systemu eAukcyjnego, elektronizacją zamówień publicznych o zasięgu europejskim, upraszczaniem procesów zatwierdzania w firmach i instytucjach oraz kooperacją poszczególnych programów. Oprócz cech wyróżniających profesjonalistów, typowa dla niego jest skłonność do angielskiego poczucia humoru, amerykańska zdolność do chwalenia się i gulasz segedyński zrobiony na sposób włoski.

Profil zawodowy

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Podstawą każdej elektronizacji są zawsze precyzyjnie działające technologie informacyjne. Jiří Špalek zajmuje się nimi jako menadżer technologiczny projektu PROEBIZ. Prowadzi zespół „PROEBIZ point“, który składa się ze wsparcia użytkowników, rozwoju i administracji IT. Kieruje wdrażaniem produktów softwarowych w firmach oraz administracją poszczególnych postępowań przetargowych. Na jego wizytówce nie może zabraknąć również stanowiska trenera i konsultanta w dziedzinie elektronizacji systemów zakupowych z piętnastoletnim stażem.

Profil zawodowy

Petr Donath

Petr Donath

Na eBF tradycyjnie można spotkać specjalistów z „rodzimej” spółki NAR marketing. Jedną z osób, które w ramach Training Pointu będą się wami zajmować, jest Petr Donath. Od rozpoczęcia pracy w 2013 roku był najpierw trenerem systemu PROEBIZ w zespole słowackim, a obecnie zajmuje stanowisko menadżera projektowego zespołu rozwijającego oprogramowanie JOSEPHINE. Wcześniej był analitykiem Policji Republiki Czeskiej w Miejskiej Dyrekcji Policji w Ostrawie, a później w administracji regionalnej Kraju północnomorawskiego.

Profil zawodowy

Jan Jedlička

Jan Jedlička

Przewodnik po wszystkich systemów PROEBIZ, który chętnie przenosi czar zbiorowego know-how za pomocą sztuczek i wskazówek z praktyki uzyskanej podczas prezentacji. Swoją misję widzi w przezwyciężaniu strachu przy wprowadzaniu innowacji i narzędzi elektronicznych do procesów zakupowych w sektorze prywatnym i publicznym. Lubi wyobrażać sobie wizję sukcesu a następnie nadzorować jej materializację.

Profil zawodowy

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

Specjalistka, która patrzy na problematykę eAukcji w zakupach firmowych i publicznych przez pryzmat profesjonalnego administratora i lektora. Dużo doświadczenia Ivana Ondruchová zdobyła w spółce NAR marketing, gdzie jako wsparcie użytkowników pomaga klientom projektu PROEBIZ z najbardziej skomplikowanymi przypadkami aukcyjnymi.

Profil zawodowy

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Najsłynniejszy trener i szkoleniowiec systemu PROEBIZ to w skrócie Andrzej Kulbiński, który stał się częścią firmy NAR Marketing w 2007 roku. Zaczynał jako pracownik systemu „hotline”, który w trzy i pół roku awansował na stanowisko specjalisty eAukcyjnego. Co to oznacza? Dzięki swoim umiejętnościom w ramach wsparcia użytkowników jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy, z którymi mierzą się firmy i instytucje, wykorzystujące aukcje elektroniczne.

Profil zawodowy

Back to Top