Wykładowcy


Miloš Olejník

Miloš Olejník

Kiedy ktoś ma za sobą ponad dwadzieścia lat praktyki w międzynarodowych firmach typu Ikea, innogy czy Makro, może na konferencji zakupowej mówić dosłownie o podręcznikowych przykładach. Miloš Olejník, obecnie na pozycji EU Category Manager, należy właśnie do tej kategorii doświadczonych profesjonalistów. Jest wielkim zwolennikiem elektronicznych zakupów i orędownikiem maksymalnej transparentności w procesie przetargowym.

Profil zawodowy

Jiří Róžański

Jiří Róžański

W poprzednich latach wyraźnie przyczynił się do tego, że była grupa RWE, dzisiaj Innogy, realizuje wszystkie postępowania przetargowe w formie elektronicznej. Teraz podobnych korzyści od Jiřígo Róžańskiego oczekuje również spółka Penta Hospitals, gdzie zajmuje stanowisko Head of Central Procurement. Jako duży zwolennik narzędzi elektronicznych potrafi zainteresować zrozumiałością, jasnością i przystępnością prezentowanych tematów dla szerokiej publiczności.

Profil zawodowy

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Może być trochę zaskakujące, że domeną pracy Zdenka Pytlíčka, który przeszedł przez stanowiska od kupca do stratega, są wszystkie działania zakupowe, w których „nie kupuje”. W GasNet zajmuje się obecnie cyfryzacją, automatyzacją i robotyzacją procesów zakupowych, wdrażaniem i rozwojem systemów zakupowych, raportowaniem i analizą oraz ustawodawstwem zakupowym. Przykład? Pierwszy zrobotyzowany proces zakupowy został uruchomiony w roku 2017, a obecnie już ponad 92% transakcji zakupowych realizowanych jest przez automaty, bez ingerencji kupców.

Profil zawodowy

Radoslav Delina

Radoslav Delina

Ekspert w dziedzinie wykorzystywania sztucznej inteligencji do analizy big data, który bierze udział w kilku międzynarodowych projektach skupiających się na przygotowaniu danych do dalszych analiz i oceniania ryzyka ekonomicznego oraz finansowego. Radoslav Delina, Kierownik Katedry Bankowości i Inwestycji na Uniwersytecie Technicznym w Koszycach, jest obecnie korespondentem inicjatywy europejskiej Komisji Europejskiej – eBusiness w@tch, eWork, e-Skills For The 21st i innych.

Profil zawodowy

Leona Gergelová Šteigrová

Leona Gergelová Šteigrová

Od dawna zajmuje się tematem odpowiedzialnego udzielania zamówień publicznych. Leona była dyrektorką organizacji pożytku publicznego Nowa ekonomia, a od 2014 roku pracuje jako Kierowniczka Działu Zamówień Publicznych w Ministerstwie Pracy i Spraw Socjalnych, gdzie prowadzi projekt „Odpowiedzialne pod względem socjalnym udzielanie zamówień publicznych“. Potencjał zamówień publicznych widzi w udzielaniu strategicznym. Wcześniej wypróbowała między innymi bycie przewodniczącą Komisji ds. Kształcenia w Radzie Europy.

Profil zawodowy

Miroslav Knob

Miroslav Knob

W zamówieniach publicznych człowiek lubi sobie porządnie „poprawniczyć”, mówi Miroslav Knob, który na początku przez pięć lat wykorzystywał wykształcenie prawnicze w Urzędzie Ochrony Konkurencji. Zamówieniami zajmował się jako analityk, a później kierownik jednego z działów, gdzie przeprowadzano kontrole. Od 2018 roku pracuje w firmie OTIDEA jako administrator zamówień publicznych, które uważa za super dziedzinę z możliwością aktywnego tworzenia i osiągania wspólnie z innymi konkretnych wyników.

Profil zawodowy

Jakub Váňa

Jakub Váňa

Zamówieniami publicznymi zaczął się zajmować już w ramach stażu w trakcie studiów na Wydziale Prawa i już wtedy ta dziedzina przypadła mu do gustu. W dużej mierze stało się tak dzięki znakomitym kolegom z Urzędu Wojewódzkiego Południowych Moraw, od których wiele się nauczył i obecnie ma zaszczyt być ich kierownikiem. Zamówienia publiczne postrzega jako szansę, by przyczynić się do rozwoju przestrzeni, w której się na co dzień poruszamy. Do tego tematu podchodzi odpowiedzialnie i rozsądnie, a jednocześnie tak, aby proces udzielania zamówień nie był tylko cyklem formalności, ale żeby w jego ramach udało się znaleźć ciekawe rozwiązania do osiągnięcia naszych celów i priorytetów.

Profil zawodowy

Jana Sedláková

Jana Sedláková

Założycielka kancelarii adwokackiej SEDLAKOWA Legal. Od wielu lat zajmuje się prawem technologii informatycznych. Dzięki pracy dla innowacyjnych firm technologicznych jej wiedza idzie stale do przodu i dotrzymuje kroku szybko się zmieniającemu światu IT. Pod jej kierownictwem kancelaria SEDLAKOVA Legal uzyskała wyróżnienie jako rekomendowana kancelaria w Kancelarii Prawnej w latach 2018 i 2019 w kategoriach prawo technologii informatycznych oraz prawo własności intelektualnej. Została innowacyjnym prawnikiem 2017 roku. Ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Jest również założycielką spółki „Ochrona pomysłów“, która świadczy pełną pomoc prawną dla start-upów, spółki Tyxcounting, która doradza w kwestiach podatkowych oraz projektu non-profit Prawo w masce.

Profil zawodowy

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Niepoprawny optymista, który wierzy, że na Słowacji można robić zakupy z humorem, ciekawie, a jednocześnie oszczędnie i zgodnie z prawem. Ze swoim zespołem to właśnie Jaroslavowi Lexie udało się, jako Dyrektorowi Działu Zamówień Publicznych MPSVaR SR, zaoszczędzić ponad 5 milionów euro. Pisze umowy, sprzeciwy, artykuły, książki, a w przeszłości również bloga. Jako szkoleniowiec z dziedziny zamówień publicznych potrafi wyjaśnić, gdzie w prawie można odnaleźć zdrowy rozum. Jest współzałożycielem słowackiego APUeNu.

Profil zawodowy

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

Z dystansem przyznaje, że z zamówieniami publicznymi i eAukcjami żyje w związku małżeńskim. Krótko mówiąc jest to świat, który dla Aleny Ševčíkovej, Kierowniczki Działu Zakupów i Zamówień Publicznych w Szpitalu Nowe Miasto na Morawie, stał się hobby. Mimo że niekiedy przynosi zarówno radość, jak i gorzkie chwile, wierzy, że zawsze należy pokonywać przeszkody i iść dalej. W końcu jako kobieta, która zaoszczędziła, głównie na zamówieniach o charakterze inwestycyjnym, dziesiątki milionów koron, dobrze wie, jak stawić czoła trudnym wyzwaniom.

Profil zawodowy

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Tam, gdzie panuje chaos i brak reguł, pewnego dnia musi nastać porządek i systematyczność. W przeciwnym wypadku rozwój jest niemożliwy. Coś o tym wie Michal Kristiňák, prawnik, który posiada bogate doświadczenie zawodowe w dziedzinie logistyki i zakupów. W poprzednich latach był odpowiedzialny za rozwój zespołów zakupowych i prawnych w firmach energetycznych i gastronomicznych, jak na przykład Medusa Group, gdzie dzięki elektronizacji i centralizacji zakupów osiągnął wyraźne oszczędności. Obecnie pracuje na stanowisku Procurement Managera w spółce Amazon Fulfillment Slovakia.

Profil zawodowy

Leoš Vrzalík

Leoš Vrzalík

Przede wszystkim na gospodarce opakowaniami, śladzie węglowym i dostawach surowców dla produkcji na stanowisku „Sustainability Procurement Lead” skupia się Leoš Vrzalík, który od tego roku wprowadza zasady zrównoważonego rozwoju w zakupach centralnych spółki Asahi CE. Wcześniej przez siedemnaście lat pracował na stanowiskach menadżerskich w spółce Skanska. O tym, że połączył swoją karierę zawodową z zasadami zrównoważonego rozwoju świadczy fakt, że był przedstawicielem zarządu Czeskiej Rady ds. przyjaznej dla środowiska budowy.

Profil zawodowy

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Najlepszym dowodem na to, że na ostrawskim eBF regularnie spotykają się najwięksi gracze krajowego i międzynarodowego handlu, jest uczestnictwo przedstawiciela spółki Siemens. W imieniu koncernu ponownie wystąpi Martin Zelinka, Dyrektor ds. Zakupów oddziału Power&Gas w Czeskiej Republice, który jest uznanym specjalistą centralizacji zakupów i kierowania projektami w dziedzinie wdrażania nowych narzędzi zakupowych i procesów. W przeszłości wpłynęła na niego również praca w zespołach handlowych grupy RWE.

Profil zawodowy

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Spokojnie możecie spotkać go wszędzie tam, gdzie chodzi o aktywne wsparcie i pogłębianie wiedzy w dziedzinie zamówień publicznych, elektronizacji i wykorzystywaniu eAukcji do oceniania ofert dostawców. Jan Zahálka jest prawnym ekspertem ze specjalizacją w służbie zdrowia, a głównie w porządku płatności i problematyce urządzeń medycznych. W ramach świadczenia usług doradczych dla usługodawców zaproponował i zrealizował „nowelizację użytkowników” ustawy o zamówieniach publicznych.

Profil zawodowy

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingowy specjalista, konsultant i kierownik projektu PROEBIZ, który swoimi doświadczeniami dzieli się na konferencjach w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W latach dziewięćdziesiątych Milan Kaplan założył formę NAR, specjalizującą się w procesach marketingowych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Następnie zaczął rozwijać i używać w praktyce e-bizowe technologie, jak np. wybór dostawców w formie eAukcji i elektronizacja procesów zakupowych. Projekt, który otrzymał nazwę PROEBIZ, jest teraz najszerzej wykorzystywanym środowiskiem eAukcyjnym i źródłem know-how w całej Europie Środkowej.

Profil zawodowy

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Jeśli zakupy elektroniczne mają swoich apostołów, to jednym z nich musi być Ondrej Jombík, który praktycznie w każdych okolicznościach potrafi wdrożyć elektronizację, transparentność całego procesu zakupowego i tworzenie systemów kwalifikujących dla dostawcy. Jako Kierownik Działu Logistyki spółki energetycznej Západoslovenská energetika, gdzie pracuje od 1998 roku, uważa, że właśnie dzięki eAukcjom udało się w dużym stopniu oczyścić rynek z metod dzikiego kapitalizmu lat 90-tych. Dzięki swojej specjalizacji w koncernie E.ON jest członkiem „Corporate supply Chain“ i „Grid BAP“.

Profil zawodowy

Václav Pelouch

Václav Pelouch

Specjalistyczna wiedza i praca w atrakcyjnym i trudnym środowisku - tak można by w skrócie zaprezentować wizytówkę Václava Peloucha, który doskonale orientuje się w działaniu, zarządzaniu i restaurowaniu budynków Teatru Narodowego, gdzie pracuje od 1998 roku. Zajmował różne stanowiska, a w latach 2012 – 2013 kierował Teatrem. Obecnie jest Dyrektorem Techniczno-Administracyjnym, który zapewnia przygotowanie i realizację inwestycji i zamówień publicznych. Świeżymi wiadomościami z praktyki może się podzielić dzięki trwającej rekonstrukcji historycznego i administracyjnego budynku Opery Narodowej, gdzie w imieniu Teatru Narodowego jest Kierownikiem zespołu realizacji.

Profil zawodowy

Peter Majtán

Peter Majtán

Jako wielki zwolennik nowoczesnych zakupów, który kładzie nacisk na ludzkie podejście i analityczne myślenie, będzie występować Peter Majtán. Jego motywacją jest bycie lepszym. Credo? „Push the sky away“ (Nick Cave). Absolwent bratysławskiego Uniwersytetu Ekonomiczego, swoją karierę zaczął w firmie Slovnaft, gdzie stopniowo przeszedł przez takie dziedziny, jak zakup usług, zakupy projektowe i zakup usług konserwacyjnych (MRO). Obecnie pracuje na stanowisku Menadżera ds. Zakupów na rynek słowacki, czeski, austriacki i polski w ramach „Flagship Slovnaft“, która należy do grupy MOL.

Profil zawodowy

Stanislav Bogdanov

Stanislav Bogdanov

W celu przesuwania stale dalej obecnej granicy w dziedzinie udzielania zamówień publicznych, do Ostrawy regularnie wraca Stanislav Bogdanov. Na festiwalu zakupowym będzie reprezentować najwyższy poziom państwowych postępowań przetargowych – jest Dyrektorem Działu Elektronizacji Zamówień Publicznych i Koncesji w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W przeszłości brał udział w projekcie Państwowego narzędzia elektronicznego, jak również był jego głównym szkoleniowcem.

Profil zawodowy

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř

Specjalistów, którzy chętnie pracują nad skomplikowanymi przypadkami, witają wszędzie z otwartymi ramionami. eBF nie będzie wyjątkiem i z radością powita w gronie konferencyjnych mówców Pavla Hrnčířa, który ostatnich jedenaście lat zajmuje się zakupami w bankowości i spółce leasingowej. Temat? W obecnym miejscu pracy Equa bank zajmuje się wszelkimi stosunkami z dostawcą i chętnie rozwiązuje skomplikowane przypadki ze strategiczną korzyścią dla zleceniodawcy, często w dziedzinie ICT i usług. Oprócz tego poświęca również mnóstwo czasu na szkolenie personelu, który nie ma doświadczenia w dziedzinie zakupów.

Profil zawodowy

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

Nowości z bratniej Słowacji, z którą pod względem języka i filozofii bardzo dobrze się rozumiemy, przywiezie do Ostrawy Branislav Šarmír. W trakcie swojej kariery od 1996 roku pracował w dużych spółkach, takich jak EuroTel, UPC, VÚB i IBM Słowacja. Kierownicze stanowisko w dziale marketingu, handlu i usług dla klientów zamienił na zamówienia publiczne i zakupy, które są jego aktualnym „dżobem” w firmie obstaráme, s.r.o.

Profil zawodowy

Zuzana Krajčovičová

Zuzana Krajčovičová

Jakieś obiekcje? Jeśli ktoś w minionych latach potrzebował porady z uporaniem się z pułapkami tkwiącymi w zamówieniach publicznych na Słowacji, mógł spokojnie zwrócić się do Zuzany Krajčovičovej. Od 2005 roku pracuje w Urzędzie ds. Zamówień Publicznych, w którym zajmuje się głównie ustawodawstwem, sprzeciwami w procesie udzielania zamówień publicznych i nakładaniem grzywien za wykroczenia administracyjne. W latach 2006 – 2010 była Dyrektorką działu zajmującego się podejmowaniem decyzji w sprawach sprzeciwu, a obecnie jest Dyrektorem biura rady urzędu.

Profil zawodowy

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Swemu powołaniu, które wiąże się z wyjątkowo aktywnym wspieraniem zmian w zwyczajach zakupowych zleceniodawców oraz uproszczeniem i przyspieszeniem procesów zakupowych, Kateřina Koláčková poświęca się 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W dziedzinie elektronizacji zamówień publicznych zdecydowanie ma czym inspirować. W końcu od 2006 roku w swojej firmie Otidea przeszkoliła ponad 10 tysięcy zleceniodawców i pomyślnie realizowała przetargi przekraczające wartość 5 miliardów koron.

Profil zawodowy

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Była świadkiem tego, jak na Uniwersytecie Masaryka w Brnie w 2010 roku przechodzono na elektroniczne udzielanie zamówień publicznych i uruchamiano dynamiczne systemy zakupowe. Dzisiaj Naďa Voráčová jest menadżerką zamówień w uniwersyteckim rektoracie, gdzie wyszukuje nowe rozwiązania. W ostatnich lata pracowała nad uzupełnieniem DSZ o umowy z elementem ramowym oraz nad konkursami z katalogów elektronicznych czy wprowadzeniu wewnętrznego e-shopu dla kompletnej elektronizacji zakupów centralnych.

Profil zawodowy

Tomáš Trenkler

Tomáš Trenkler

Środowisko fabryk, gdzie pracował przez dziewięć lat i gdzie zaczął również wykorzystywać eAukcje przy postępowaniach przetargowych, zamienił w 2006 roku na stanowisko jednego z głównych ambasadorów projektu PROEBIZ. Tomáš Trenkler szerzy projekt na Słowacji, a od początku 2015 roku również za granicą.

Profil zawodowy

Jana Vítová

Jana Vítová

Symboliczny powrót do korzeni jest jednym z motywów drogi zawodowej Jany Vítovéj, która w 1990 roku była pierwszym pracownikiem firmy NAR marketing. Mimo że po dwóch latach odeszła i zaczęła prowadzić własną firmę, w 2007 roku przyjęła ofertę powrotu i od tego czasu pomyślnie poszerza szeregi użytkowników programu PROEBIZ. Jest Kierownikiem Zespołu Konsultingowego lub inaczej Country Managerem na Morawie, części wschodnich Czech i Wysoczynie.

Profil zawodowy

Marian Gałuszka

Marian Gałuszka

Na konferencji wystąpi jako Kierownik zespołu projektowego platformy PROEBIZ. Marian Gałuszka prowadzi zespół wsparcia użytkowników, szkoli w kraju i zagranicą oraz bierze udział w rozwijaniu i testowaniu systemu. W macierzystej firmie Sentinet pracuje od 2009 roku. Wcześniej zajmował się logistyką w spółce Pro North Czech. Skończył Handel międzynarodowy na uniwersytecie w Krakowie, poza tym w trakcie studiów wyjeżdżał na stypendia do USA i Kanady.

Profil zawodowy

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Bawi go wdrażanie systemu eAukcyjnego PROEBIZ w procesy wewnętrzne firm i instytucji. Specjalizuje się głównie w zwiększaniu efektywności procesów w zamówieniach publicznych poprzez zbudowanie jasnej struktury konkursu. Peter Mikuláš rozpoczął pracę w spółce NAR marketing w 2010 roku jako świeży absolwent. Obecnie pracuje na stanowisku country managera.

Profil zawodowy

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Podstawą każdej elektronizacji są zawsze precyzyjnie działające technologie informacyjne. Jiří Špalek zajmuje się nimi jako menadżer technologiczny projektu PROEBIZ. Prowadzi zespół „PROEBIZ point“, który składa się ze wsparcia użytkowników, rozwoju i administracji IT. Kieruje wdrażaniem produktów softwarowych w firmach oraz administracją poszczególnych postępowań przetargowych. Na jego wizytówce nie może zabraknąć również stanowiska trenera i konsultanta w dziedzinie elektronizacji systemów zakupowych z piętnastoletnim stażem.

Profil zawodowy

Jan Jedlička

Jan Jedlička

Przewodnik po wszystkich systemów PROEBIZ, który chętnie przenosi czar zbiorowego know-how za pomocą sztuczek i wskazówek z praktyki uzyskanej podczas prezentacji. Swoją misję widzi w przezwyciężaniu strachu przy wprowadzaniu innowacji i narzędzi elektronicznych do procesów zakupowych w sektorze prywatnym i publicznym. Lubi wyobrażać sobie wizję sukcesu a następnie nadzorować jej materializację.

Profil zawodowy

Jan Cudlín

Jan Cudlín

Jesienią 2017 roku został członkiem morawskiego zespołu systemu PROEBIZ. Obecnie zajmuje tu stanowisko trenera systemu PROEBIZ, gdzie w ramach wsparcia użytkowników szkoli oraz rozwiązuje najbardziej skomplikowane problemy elektronizacji w firmach i instytucjach. Mówi o sobie, że wszystko, czego się dotknie lub o czym pomyśli, zamienia się w złoto, a przede wszystkim twierdzi, że jest bardzo skromny :).

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

Specjalistka, która patrzy na problematykę eAukcji w zakupach firmowych i publicznych przez pryzmat profesjonalnego administratora i lektora. Dużo doświadczenia Ivana Ondruchová zdobyła w spółce NAR marketing, gdzie jako wsparcie użytkowników pomaga klientom projektu PROEBIZ z najbardziej skomplikowanymi przypadkami aukcyjnymi.

Profil zawodowy

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Najsłynniejszy trener i szkoleniowiec systemu PROEBIZ to w skrócie Andrzej Kulbiński, który stał się częścią firmy NAR marketing w 2007 roku. Zaczynał jako pracownik systemu „hotline”, który w trzy i pół roku awansował na stanowisko specjalisty eAukcyjnego. Co to oznacza? Dzięki swoim umiejętnościom w ramach wsparcia użytkowników jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy, z którymi mierzą się firmy i instytucje, wykorzystujące aukcje elektroniczne.

Profil zawodowy

Back to Top
PROEBIZ pracuje z otwartymi plikami cookie (ciasteczka).Pozwalają mu na przetwarzanie danych niezbędnych do prawidłowego przebiegu i oceny. O plikach cookies (ciasteczka) i ich ustawieniach dowiesz się WIĘCEJ TUTAJ